Pondělí, 27 března, 2023
DomůRady a TipyZlato v době krize roste. To se opět potvrdilo

Zlato v době krize roste. To se opět potvrdilo

Opět se ukázalo, že ideální investice v době krize je zlato. Zatímco někteří lidé své naspořené peníze chtějí mít po ruce, jiní se nebojí a investují například do měn, které jsou podle kurzovního lístku výhodné. Investovat peníze v době krize je sice jistý zisk, na druhou stranu je to nejvhodnější doba pro investování, jelikož se prakticky všechno nachází ve slevě. Nemluvíme-li tedy o zlatě, které právě v době krize roste, a to se nyní opět potvrdilo.

Zlato je opět v kurzu

Na základě posledních statistik lze říct, že zlato je zkrátka opět v kurzu. Od zahájení konfliktu Ruska z Ukrajinou, zlato se těší velkému zájmu. Lidé do něj investují veškeré své úspory, což znamená, že roste především jeho kupní hodnota. Pokud tedy zvažujete investovat do zlata, vyplatí se neváhat a nečekat, až se pořizovací cena zlata zase zvýší, což je logické – když je o něco zájem, cena daného zboží nebo investice zkrátka vždycky roste.

Jak je na tom zlato nyní?

Před koronavirovou krizí si zlato vedlo také hodně dobře. Jenže pak záhadou došlo k poklesu hodnoty zlata, a to ještě těsně před vypuknutím celosvětové pandemie. V té době se zlato pohybovalo kolem 1450 USD za unci, ale za posledních několik měsíců se hodnota zlata opět navýšila, a to na 1850 USD za unci, kde kolísá v rozmezí 5% nahoru i dolů.

Co stojí za zvýhodněním zlata?

V souvislost s rostoucí hodnotou zlata se nabízí otázka, co přesně stojí za tímto zvýšením. Je to opravdu jenom koronavirus nebo „válka v Evropě“? Popravdě za tím stojí i naprosto tragická hodnota počtu nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti za poslední týden, také různé další ekonomické výkyvy, které opravdu nikdo nečekal.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články