Pondělí, 27 března, 2023
DomůRady a TipyKdy se risk a hazard stává doopravdy problémem?

Kdy se risk a hazard stává doopravdy problémem?

Milujete riskování, hru a nějaká ta koruna navíc by se vám také hodila? Jste fanouškem riskantních hazardních her a stále doufáte, že se na vás jednoho dne konečně usměje štěstí? Vyhrajete peníze a vezmete rodinu na skvělou dovolenou a zaplatíte všechny dluhy, kvůli kterým v noci nemůžete spát. Je to lákavá představa? Nenechejte si hraní přerůst přes hlavu.

Jak poznat, že se hraní vymyká kontrole?

Pociťujete vnitřní napětí, když si nemůžete zahrát? Když si to přes výčitky svědomí konečně dovolíte, jste najednou dokonale klidní, soustředění a snadno ztratíte pojem o čase? Nedaří se vám vyhnat hry a risk z hlavy ani večer, kdy se snažíte usnout?

Mám problém

Prvním krok, který vede ven z tohoto kruhu, je uvědomění, že potřebuji pomoc. Odbornou pomoc, protože situaci lze řešit. Odborná střediska nabízí léčbu gamblerství spojenou s konzultací finanční situace. Odborník nesoudí situaci, naopak se společně s klientem snaží najít individuální řešení přímo na míru. Nemějte obavu, léčbu závislosti s podporou zvládnete!

Co je za touhou hrát?

Někdy jde o peníze, někdy jde o zábavu a samotné vzrušení z risku. Za touto touhou je někdy dlouhodobá nespokojenost ve vztahu, v práci či celkově v životě. Člověk, který hraje, touží po uspokojení – po chemické reakci ve svém mozku, díky které se cítíme dostateční, uspokojení a schopní.

Jak poznat, že hraní vymyká kontrole?

Pociťujete vnitřní napětí, když si nemůžete zahrát? Když si to přes výčitky svědomí konečně dovolíte, jste najednou dokonale klidní, soustředění a snadno ztratíte pojem o čase? Nedaří se vám vyhnat hry a risk z hlavy ani večer, kdy se snažíte usnout? Vyhledejte odbornou pomoc včas.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články