Pondělí, 27 března, 2023
DomůRady a TipyJakého hada si vzít domů?

Jakého hada si vzít domů?

Máte doma prázdné terárium postavené z hliníkových profilů Aluhobby? Nenechávejte toto obydlí o samotě dlouho a co nejdříve ho vyplňte nějakým živým tvorem. Nabízí se kupříkladu had, kterého si můžete vzít domů v několika jeho podobách. Mezi základní pravidla určující to, jakého hada si s sebou domů přinesete, patří preference škrtičů před jedovatými druhy. O jaké konkrétní hady jde a které si tedy můžete vzít domů do zatím ještě prázdného terária?

Český trh plný možností

V současné době patří český trh k velmi širokým, a to i po stránce nabídky hadů. Najít zde můžete zmiňované škrtiče, ale samozřejmě také jedovaté druhy, které jsou středem pozornosti spíše zkušených chovatelů plazů. Úplný začátečník si však s tímto respekt budícím tvorem nemůže správně poradit a nedokázal by to.

Začátečníci by měli volit spíše zmiňované škrtiče, při jejichž chovu se snáze vyvarují častým chybám, respektive i kdyby k nějaké chybě došlo, nemusí být následkem nějaké černé scénáře.

Korálovky nebo užovky červené

Jenže jaké druhy hadů patří k těm, po kterých mohou sáhnout i začínající chovatelé? Mluvíme kupříkladu o korálovkách, které jsou krásně zbarvené, navíc také mírumilovní a klidné. Také budí respekt, stejně jako většina hadů, jejich vlastnosti jsou však pro uživatele velmi přívětivé a jsou ve výsledku taktéž milým překvapením. Dorůst můžou až do délky kolem jednoho metru, což oceňují i ti, kteří nemají příliš velké terárium k dispozici.

Pokud vás však neučaruje barevná korálovka, můžete si domů pořídit užovku červenou, která je podobně půvabná a má velmi výrazné zbarvení. Obvykle dorůstá do zhruba dvou metrů a na člověka neútočí. Naopak jsou snadno ochočitelné, velmi rychle si zvykají na kontakt s člověkem. Jen se tedy připravte, že vám prošmejdí prakticky každý kout, pokud se rozhodnete je vypustit ven.

Jestliže toužíte ještě po trochu jiném druhu hada, nabízí se krajta královská, která může dorůst do zhruba metru a půl. Taktéž nepotřebuje nějak velké terárium, nekouše a je s ní manipulace snadná, i když jméno budí u mnohých až hrůzu.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články