Pondělí, 27 března, 2023
DomůRady a TipyNa co pamatovat, když prodáváte automobil

Na co pamatovat, když prodáváte automobil

Rozhodli jste se prodat ojetý vůz, ale výkup vozidel nepřichází příliš v úvahu? Nevadí, můžete ho vystavit na tradiční inzertní portál, kde se jistě najde kupec. Jen tedy nesmíte podcenit přípravu a také ochudit budoucího zájemce o potřebné informace. Pamatujte, lidé jsou líní se doptávat. A tak raději od takového vozidla nebo jiného prodávaného zboží odejdou k jinému.

Nejdříve automobil nafoťte ze všech stran

Klíčem k úspěšnému prodeji osobního automobilu (ať už prodáváte nový nebo ojetý vůz) jsou především fotografie. Právě fotografie prodávají, proto se vyplatí investovat i do profesionálního fotografa, než abyste vozidlo fotili pouhopouhým telefonem, který nemá kvalitní fotoaparát. Právě fotografie jsou to, co na první pohled zaujme. Nepodceňte je.

V nejlepším případě vozidlo nafoťte ze všech stran. Snažte se, abyste vyfotili jak exteriér, tak interiér a samozřejmě také veškeré šrámy, jestliže je automobil má. Je dobré přiznat vady, než aby na ně kupující přišel hned, co si pro vozidlo přišel.

Doplňte veškeré informace

Nezapomeňte strávit podstatnou část času nad soupisem veškerých potřebných informací. Právě informace jsou to, co nesmí v žádném takovém inzerátu chybět. A pokud bude, jen málokdo se na ně doptá. Jak bylo zmíněno, lidé jsou do jisté míry líní a nechtějí se doptávat na to, co mělo být původně řečené a nebylo.

Kromě toho, že budete informovat o skutečném stavu vozidla, nezapomeňte ani na několik dalších informací včetně najetých kilometrů nebo informace o tom, jestli je vozidlo na benzín nebo naftu.

Je nutný servis?

Co by v inzerátu kromě výše uvedeného a také ceny nemělo chybět je informace o tom, zdali je nutný servis nebo jestli vozidlo v posledních letech prošlo patřičnými kontrolami v autoservisu.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články