Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyVracejte věcem život – pomáháte tím více, než si myslíte!

Vracejte věcem život – pomáháte tím více, než si myslíte!

Recyklace, ale i oprava předmětů, které v domácnosti běžně používáte, napomáhají chytit druhý dech i naší planetě. Začněte maličkostmi.

Náš krásný modrý kulatý domov nám dává vše, co potřebujeme. Někdy, vlastně mnohokrát jsme si ale vzali více, než bylo skutečně potřeba a nazpět jsme planetě nedali popravdě nic moc. Často naopak obdržela tolik, že se musela vzpamatovávat i několik desítek let. Na některých místech se regeneruje do dnes. Značka vteřinových lepidel Loctite od společnosti Henkel se proto vydala na misi, díky které chtěla lidem ukázat, jak mohou Zemi ulehčit pomocí i maličkostí, které zahřejí u srdce. 

Pomozte opravit planetu, stačí i drobné kroky. Aby na dobrý skutek zahřál hned dvakrát, přišla značka s jednoduchou myšlenkou. Téměř každá rozbitá věc může dál sloužit, jen ji stačí opravit. Proč vyhazovat oblíbený hrnek s odštípnutým ouškem, kabelku, či boty nebo i květináč.

Proto v květnu tohoto roku odstartovala kampaň nabitá informacemi, dobročinnými skutky, ale i soutěží s krásnými cenami. Každý, kdo opravil nějakou věc vteřinovým lepidlem Loctite, se mohl zúčastnit. Stačilo spravený předmět vyfotit a fotografii sdílet na www.pouzivejloctite.cz.

Každá taková fotografie pomohla hned dvakrát. Kromě toho, že opravená věc mohla dál sloužit, slíbila značka Loctite za každou fotografii zasadit jeden strom. Do soutěže se v České a na Slovenské republice připojilo téměř 200 fotografií (198). To je hezké číslo. Loctite se ale rozhodl pomoci ještě více, a úsilí lidí tak znásobit a podpořit. A tak bylo vysazeno 500 stromů.

Děkujeme

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a kteří podíleli na pomoc naší planety. Toto je ovšem jen začátek! Připojte se k nám pro dobrou věc. Stačí tak málo, slepit, opravit, recyklovat – vrátit věcem život a pomalu i planetě.

www.pouzivejloctite.cz

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články