Pondělí, 29 května, 2023
DomůPro ženyKdy je čas vyměnit plenky za plenkové kalhotky?

Kdy je čas vyměnit plenky za plenkové kalhotky?

Jednorázové plenky nás provází prvními roky života našeho dítěte. Nedá se nic dělat. A tak každý den přebalujeme tak často, až už to děláme za pár vteřin a dokonce i napůl spící. Když se nám z miminka stane batole, které nám při přebalování začne utíkat, pomalu nastane čas vyměnit jednorázové plenky za plenkové kalhotky.

Na noc se opravdu stále vyplatí jednorázové plenky, které mají vyšší savost a lépe vydrží na místě. Dbejte na to, abyste včas reagovali na přibývající hmotnost vašeho dítěte. Pro batolata jsou nejkupovanější Dada extra soft 4 plenky, jež kromě vysoké savosti, také udržují pokožku vašeho děťátka jako v bavlnce, protože jsou měkké a nikde netlačí.

Pokud jste se rozhodli vaše dítě učit na nočník, během dne bude praktičtější mu pomalu začít kupovat natahovací plenkové kalhotky. Dítě si bude připadat „dospěleji“, protože takové plenkové kalhotky vypadají skoro jako slipy, či kalhotky. Navíc jsou většinou opatřeny pěknými obrázky, takže dítko nebude proti jejich nošení nic namítat.

Například Dada Pants plenky jsou příjemné na nošení, tenké, mají flexibilní okraje, takže nebrání batolatům v objevování světa, snadno si je větší děti stáhnou ke kolínkám samy, když se budou chtít posadit na nočník.

Dada Pants 4 plenkové kalhotky jsou oblíbené i u rodičů, protože přestože jsou komfortní a skvěle absorbují, jsou přitom mnohem levnější, než podobné plenky z reklamy.

Jak poznáte, že je čas na nové plenkové kalhotky?

Dítě nemá náladu na přebalování, neustále někam leze, pobíhá, hraje si. Důvěřujte své intuici, asi se nedá přesně říci věk, kdy je dítě zralé na změnu jednorázových plenek na plenkové kalhotky. Většinou po prvních narozeninách začínají děti chodit, takže tento milník by vám měl prozradit, že se máte v obchodě poohlédnout po „dospělejších“ plenkách.

Tyto nové plenky můžete použít i jako motivaci pro chození na nočník. Ukažte dítku plenkové kalhotky, řekněte mu, že je už velké a pokud zkusí chodit na nočníček, bude moci nosit tyto nové kalhotky. Uvidíte, že batole rádo zkusí sedět na nočníčku, aby mohlo vyzkoušet, co jste mu přinesli nového.

Nácvik chození na nočník

Při nácviku chození na nočník buďte trpěliví, i když se to dlouhou dobu nepovede, dítě chvalte, nesrovnávejte svého potomka s vrstevníky od sousedů, každý má své tempo a každé dítě je šikovné na něco jiného. Uvidíte, že budete-li postupovat pomalu a s klidem, brzy se dočkáte toho, že plenky přes den nebudete potřebovat.

Předchozí článek
V hlavní roli boxerky aneb tajemství šuplíku se spodním prádlem odhaleno
Další článek
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články