Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipySrovnání AzireVPN proti Virtual Shield VPN: Co vybrat?

Srovnání AzireVPN proti Virtual Shield VPN: Co vybrat?

Jaká z těchto VPN je lepší: AzireVPN, nebo dává větší smysl Virtual Shield VPN? Obě VPN jsme porovnali z několika hledisek, sečetli body a výsledek je 5,8/10 vs 4,8/10.

Rychlost downloadu a uploadu AzireVPN – VirtualShield, která je lepší?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Azire VPN a Virtual Shield VPN.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 44 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 4 Mb/s. AzireVPN tak byla o 40 Mb/s rychlejší nežli VirtualShield.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Azire VPN jsme naměřili 71 Mb/s. Virtual Shield VPN dosáhla rychlosti 2 Mb/s. Je tedy o 69 Mb/s pomalejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 41 ms. Konkurenční Virtual Shield VPN skript naměřil průměrných 340 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže AzireVPN se ukázala být o 299 ms lepší.

Skóre po první disciplíně AzireVPN – Virtual Shield zatím je 4 /10 : 3/10.

Dokáže Azire VPN obejít ochranu Netflixu?

Pro odblokování Netflixu je důležitá vysoká rychlost, Azire VPN tuto dovednost zvládne. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, VirtualShield zahraniční Netflix odemknout dokáže.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, Virtual Shield takovou funkci nabízí. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí obsahuje.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a blokování reklam. Taková Azire VPN obsahuje DNS ochranu a Virtual Shield VPN kupříkladu nabízí white list.

Ve srovnání funkcí je skóre 7 /10 vs. 8/10.

Porazí konkurenci AzireVPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Málo serverů se může negativně projevit v rychlosti, Azire VPN má ve správě 65 serverů, v aplikaci Virtual Shield jsme našli celkem 10 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 55 víc .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u VirtualShield VPN během psaní článku byl 10. Porovnávaná VPN má 14, tedy o 4 víc. V této disciplíně tak vítězí .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých AzireVPN zvládá 5. Virtual Shield současně připojí 3 zařízení. Parametry dalších služeb najdete v článku nejlevnější VPN.

Jaké platformy zvládá AzireVPN a které nabízí Virtual Shield VPN?

Mezi nejdůležitější parametry VPN patří podporovaná zařízení, Azire VPN má v nabídce systém Android a zvládá přístroje na systému iOS. Druhá VPN VirtualShield VPN iPhony s iOS ochrání, Android zvládne připojit.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. AzireVPN je registrována ve Švédsku. Sídlo firmy provozující druhou VPN je v USA.

Rozhraní AzireVPN není k dispozici v českém překladu, Virtual Shield česky taky není.

Ve známkování platforem dosáhla AzireVPN známky 8/10 a VirtualShield získává známku 5/10.

Srovnání ceny AzireVPN – Virtual Shield VPN

Virtual Shield VPN lze objednat již za 123 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete mít již od 80 Kč měsíčně. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 4/10, respektive 2 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články