Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyVelice dostupné a levné možnosti, jak rozšířit svůj životopis

Velice dostupné a levné možnosti, jak rozšířit svůj životopis

Vzhledem k tomu, že je životopis zákonitě opravdu tou největší vizitkou, kterou můžete nabídnout, tak je ohromná škoda, pokud se nesnažíte o jeho zdokonalování. Velice často totiž dokážou drobnější položky, jako mohou být různá absolvovaná školení a workshopy více než některé pracovní příležitosti.

Dalším důvodem, proč celá řada lidí nakonec nevyužije možnosti rozšířit si životopis, je také občas vysoká cena školení a certifikací. Existují přitom i velice levné možnosti, jak můžete jednoduše zvýšit svoji lukrativnost na pracovním trhu.

Mezi nejlevnější patří jazykové certifikace

Zatím co některé technicky zaměřené certifikace mohou stát i desítky tisíc korun, tak splnit oficiální jazykové zkoušky není nic drahého. Samotné zkoušky většinou stojí několik málo tisíc korun, přičemž dražší položkou je příprava, kterou ale každý nepotřebuje. Větší jazykové dovednosti rozhodně vždy přidají šanci na to, že najdete volné pozice, které jste si na pracovním trhu dříve vysnili.

Jednorázové workshopy a certifikace

V rámci různých oborů máte možnost se přihlašovat na velice často jednodenní akce, na konci, kterých získáváte absolventský certifikát. Hlavní výhodou je, že nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti a většinou se jedná pouze o přednášky. To znamená, že vás nečekají žádné zkoušky a máte tak jistotu toho, že na konci bude certifikace vaše. Při hledání práce dokáže mnohdy nějaká odborná certifikace zaujmout a přidat vám důležité bonusové body!

Možnosti placených rekvalifikací úřadem práce

Pokud potřebujete najít mnohem hlubší vzdělání, ale nedokážete si přitom platit náklady sami, tak je pro vás možností právě financování rekvalifikací za pomoci úřadu práce. Výhodou je, že nemusíte nic platit, protože jsou veškeré školící náklady kompletně hrazeny z pracovního úřadu. Nevýhodou ale je, že následně musíte přijmout nabídky práce v rámci oboru rekvalifikace, jinak budete muset uhradit náklady na vaše školení.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články