Pondělí, 29 května, 2023
DomůZajímavostiKolik kofeinu je v jednom hrnku espressa?

Kolik kofeinu je v jednom hrnku espressa?

Pokud jste milovníkem velkého množství kávy, možná, že vás někdy napadlo přemýšlet nad tím, jestli je vlastně dávka kofeinu, kterou denně vypijete, stále ještě v mezích normy. Přečtěte si proto, kolik ml kávy je denně v pořádku vypít a proč je dobré si hladinu kofeinu pohlídat.

Kdy je kávy tak akorát?

Podle nejnovějších poznatků je pití kávy spojováno převážně s pozitivními dopady na zdraví člověka. Aby to tak doopravdy bylo, a káva vám dala to nejlepší, je třeba to nepřehánět s jejím množstvím. Staré známě pořekadlo, které praví, že dobrého stačí málo, platí i u konzumace kávy. Lidé, kteří pijí denně do 4 hrnků, mají totiž podle vědců nižší riziko úmrtí na srdeční choroby. Káva může i snížit riziko rakoviny a naopak zvýšit sportovní výkony. Pokud se tak vejdete do uvedeného množství, které odpovídá maximálně 400 mg kofeinu denně, můžete zůstat v klidu. Jeden šálek 40ml espressa totiž obsahuje v průměru 80 mg kofeinu – to se ale může lišit v závislosti na druhu kávy nebo její přípravě.

Proč hlídat hladinu kofeinu?

Káva je spojována převážně se zdravotními benefity, její nadměrné množství by ale mohlo způsobit dehydrataci nebo bolest hlavy. Čtyři šálky denně, které jsou ideální bezpečnou denní dávkou, ale žádné takové riziko nenesou. Pozor by si měly na vyšší množství kofeinu dát převážně těhotné ženy, a to kvůli budoucí porodní váze plodu, která by mohla být v případě přijímání velikých dávek kofeinu (nejen z kávy) nižší. V každém případě je ale třeba nakupovat kvalitní zrna, která vám dopřejí maximální požitek z kávy i její přínosy.

Kde sehnat kvalitní zrna?

Dobrou kávu dělají kvalitní zrna. Právě taková seženete na stránkách  mountain-gorilla.cz. Nákupem produktů značky Mountain Gorilla Coffee navíc podpoříte organizaci Gorilla Doctors, které putuje část peněz z prodané kávy a kávových výrobků. Organizace se stará o záchranu posledních žijících horských goril přímo v ugandských horských pralesech. Možná, že i díky tomu pro vás bude káva s gorilou ve znaku srdeční záležitostí.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články