Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyNejkrásnější dovolenou v Česku zažijete v Hřensku. Malebná krajina učaruje i vás

Nejkrásnější dovolenou v Česku zažijete v Hřensku. Malebná krajina učaruje i vás

Bohaté, překrásné, čisté, malebné, atraktivní, turisticky vyhledávané, to je Hřensko – České Švýcarsko. Národní park, který je výchozím bodem pro spoustu turistických atrakcí, jako je například Pravčická brána, jízda na lodičkách soutěskami řeky Kamenice a ostatní. Obklopte se touto bohatou přírodou – věřte, že návštěva Hřenska nebude vaše poslední. S příjemným ubytováním za příjemné ceny, prožijete perfektní dovolenou, na kterou budete s nadšením vzpomínat.

Pramicí po soutěskách

Klasika v Českém Švýcarsku, kterou doporučujeme navštívit. A abyste si ji užili, je třeba jít podél toku říčky Kamenice, až do pískovcových skal národního parku České Švýcarsko. Tuto cestu si jistě užijete – můžete se těšit na skalní převisy, tunely, ale i úzké lávky. Jakmile budete mít pocit, že se vaše cesta zužuje a příroda začíná být hlubší, dojdete do míst, kde byste bez namočení nohou jednoduše neprošli, je na čase naskočit na pramici a plout. Dorazili jste do Edmundove a Divoké soutěsky. 

Prácheňské muzeum je samozřejmostí

Tato brána je přímo symbolem Českého Švýcarska. Pokud jste ji stále nenavštívili, rozhodně s přemýšlením neotálejte. Vedou zde dvě cesty. Jedna z Hřenska, kdy projdete kolem rozcestí Tří pramenů, druhá vede z Mezní louky vedle Křídelní stěny. Při zvolené druhé možnosti lze navštívit dětské hřiště. Je třeba ale upozornit, že vstup k Pravčické bráně je zpoplatněn. Vstupné není nikterak vysoké a podívaná je to nádherná.

České Švýcarsko nabízí mnohem více. Například Růžovský vrch, skalní průrva Úzké schody u Jetřichovic, Jetřichovické stěny, Brtnické ledopády, vyhlídka Belvedér a jiné. Abyste všechny výlety stihli, nebo alespoň několik z nich, popřemýšlejte nad ubytováním. V takovém případě si můžete Hřensko a jeho okolí užít plnými doušky.

Ubytování Hřensko nabízí roubenky, hotely, velké chalupy a jiné. V případě, kdy chcete být o samotě, chaty Hřensko pro vás budou ideální.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články