Pondělí, 29 května, 2023
DomůBydleníUdělejte si doma pořádek

Udělejte si doma pořádek

Povalují se vám po bytě rozházené časopisy, ze skříněk na vás padají věci a nikdy nevíte najít klíče? Zde je pár tipů a triků, jak si zorganizovat domácnost.

Nedokážete se zbavit starých časopisů a válejí se vám v poličkách? Roztřiďte je podle měsíců nebo titulů, obalte ozdobným papírem a převažte stužkou. Navíc si vyrobíte hezké doplňky do polic. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Vyberete ze schránky poštu spolu s reklamními letáky a hodíte vše na jednu kopu? Nedivte se, pokud se v ní ztratí důležitý účet za elektřinu. Udělejte si v chodbě přehledný organizér s kalendářem a přihrádkami na účty, poštu či časopisy. Každý člen domácnosti může mít vlastní složku. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Na stolek v chodbě přidejte misku nebo láhev na drobné mince. Chlapi to ocení. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Máte doma malých výtvarníků, kteří za sebou nechávají stopy? Nádoby na přehledné roztřídění barviček a fixů si můžete vyrobit ze starých sklenic na zavařování. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Kabely jsou noční můra. Elektronických zařízení je v domácnosti hodně, vsadila se táhnou kabely a vy o ně pravidelně zakopáváte. Označte si jednotlivé spotřebiče štítkem, abyste věděli, co vytáhnout ze zástrčky. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Na přehledné roztřídění drobných šperků poslouží plastová nádoba na mrazení ledu. Prsteny a náušnice budete mít od nynějška úhledně roztříděny a ráno si vyberete k outfitu ty správné. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Na stužky či lepící pásky si můžete vyrobit praktický organizér z papírové ruličky z toaletního papíru. Při balení dárků si už nikdy nezalepuje prsty. Více informací a inspiraci hledejte zde.

Využijte opačnou stranu dvířek kuchyňských skříněk například na odkládání koření. Když otevřete dvířka, budete je mít jako na dlani. Takto můžete uskladnit různé menší či ploché věci, například pokličky na hrnce, naběračky a podobně. Pokud máte v bytě spíž, odkládací prostor si vytvoříte i na vnitřní straně dveří. Více informací a inspiraci hledejte zde, zde a zde.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články