Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipySprávné krmení jako klíč k majestátním kaprům

Správné krmení jako klíč k majestátním kaprům

Ať už venku panuje slunečné počasí, nebo je naopak deštivo, vyrazit na lov kaprů můžete prakticky kdykoliv. Nikdy nevíte, kdy se vám podaří ulovit skutečně majestátního kapra, který by vyžadoval úspěšné zapsání do vaší knihy rekordů. Abyste zvýšili pravděpodobnost vynikajícího úlovku, nabízí se najít správnou návnadu na kapra, se kterou sladkovodní rybu zaujmete prakticky ihned. Jakou konkrétní návnadu zvolit?

Boilies s ostrou příchutí

Samozřejmě klíčem k majestátním úlovkům jsou převážně správná místa. Pokud budete lovit tam, kde se kapři příliš nepohybují, ani ta nejlepší návnada na kapry nezajistí váš úlovek. Pokud se však přesunete na atraktivní místo, navíc budete mít v kapse krmná boilies ideálně ostré příchutě, vašemu novému rekordnímu zápisu prakticky nic nebude překážet.

Krmná boilies mohou mít mnoho podob, ale zmiňovaná ostrá příchuť je klíčová. Když se totiž jedná o boilies s příchutí křenu nebo wasabi, pro kapry je to něco neotřelého, co velmi rádi ochutnají. Je to taková sázka na jistotu, kterou ohromíte kapry prakticky kdykoliv. Jen málokterý rybář na ostré příchutě totiž dá.

Napařené kuličky ve vařící vodě

Jednou z možností, jak ulovit velké kapry jsou boilies, druhou potom jejich napaření ve vařící vodě. Už jste slyšeli o tom, že se toto dělá? Boilies totiž díky onomu napaření příjemně změkne a mnohem rychleji a účinněji se s touto návnadou pracuje. Dokonce slibuje slibný úlovek i během nízkých teplot.

Pokud se rozhodnete boilies napařovat ve vařící vodě, takové kuličky ať jsou vyhotoveny ideálně z masa, respektive ať mají masovou příchuť a je obalené v nějaké sypké směsi.

Návnady volte dle místa

Ať už se rozhodnete pro první nebo druhou variantu, vždy berte v potaz místo, kde lovíte a také jaké je zrovna roční období, respektive jestli je před, během nebo po sezoně. To je totiž rozhodující, protože právě tyto faktory ovlivňují chování kaprů. A samozřejmě vítr a počasí celkově má vliv na to, jak budou nebo nebudou kapři brát.

Předchozí článek
Zdravější bydlení se střešními okny
Další článek
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články