Pondělí, 29 května, 2023
DomůBydleníPodzim je o řezání dřeva. Jak vybrat správnou pilu k této aktivitě?

Podzim je o řezání dřeva. Jak vybrat správnou pilu k této aktivitě?

S příchodem podzimu začíná také řada povinností na zahradě. Najednou máme na starosti sbírání listí, oprašujeme křovinořezy a dáváme okrasné keře do pořádku. Kromě toho přichází čas také na motorovou pilu, s jejíž pomocí musíme ořezat ovocné i jiné stromky linoucí se zahradou. Pokud zmiňovaného motorového pomocníka nemáte po ruce, nabízí se otázka, jak si takovou pilu najít, respektive vybrat?

Vyznejte se v množství motorových pil

V současné době existuje na trhu řada alternativ, kdy jedna může být aku, druhá zase benzínová. Rozhodujte se však vždy podle toho, jakou máte představu, respektive k jakému účelu má být pila stavěná. Potřebujete ji pro řezání větších usů prken, nebo potřebujete jen ořezat drobné větvičky?

Samozřejmě existují i univerzální alternativy, ale opět musíte být přesvědčeni o tom, že je využijete.

Nechte se pohánět elektřinou

Pokud je vaše zahrada prostorná a čeká vás na první pohled hodně práce, nabízí se tradiční elektrické verze, které jsou v posledních letech vyhledávané hlavně proto, že dávají rukám jistý odpočinek. Pohon na elektřinu je často lépe ovladatelný a slibuje, že s ním člověk udělá více jemné práce. V případě klasických velkých okružních pil na elektřinu se zase udělá ta pravá hrubší práce.

Zájem v posledních letech roste také o takzvané aku pily, které jsou poháněny na baterie, které se poté jen dobíjí ve svých nabíječkách.

Na řetězové pily nezapomínejte

Nesmíme však zapomenout, respektive nesmíme opomenout tradiční řetězové pily, které jsou starou známou klasikou, která to jistí po všech směrech. Při jejím výběru nás zajímá hlavně výkon, ale samozřejmě máme na mysli i to, k jakému účelu chceme pilu využívat.

Jedinci by měli brát v potaz také hmotnost nebo míru vibrací. A v ideálním případě si stanovit, jaká kritéria jsou na prvním místě a jaká nikoliv. Někdy je totiž nutné oželit si výkon, za to vibrace budou nižší čili přívětivější.

Předchozí článek
Další článek
Kryptoměny nejsou věda aneb jak investovat do online měny?
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články