Pondělí, 29 května, 2023
DomůFinanceKryptoměny nejsou věda aneb jak investovat do online měny?

Kryptoměny nejsou věda aneb jak investovat do online měny?

Chcete v této náročné době někam uložit své jmění? Inflace požírá finanční prostředky každého z nás, proto je lepší je raději investovat, než nechat ležet ladem na bankovním účtu. Uložit peníze do kryptoměn se vyplatí, jen je nutné vědět, jak na to.

Poznejte svět digitální měny

Kryptoměny, to už dávno není pouze Bitcoin, kterého známe od roku 2009 – investovat je možné i do Etherea nebo Litecoinu. I když nemáte miliony na účtu, můžete si zakoupit jen malou část kryptoměn, kterou budete mít k dispozici jak na dlouhodobou investici, tak na užívání. Záleží jen na tom, co si vyberete.

Do jaké kryptoměny investovat?

V této době doporučujeme vsadit zejména na Ethereum, které je aktuálně poměrně na vzestupu. Druhou možností je investice do Litecoinu. Pro obě varianty platí, že ani jedna z těchto kryptoměn není omezena tak, jak je tomu v případě Bitcoinu. O tom se v souvislosti s covidovými roky a nestabilní ekonomikou hovořilo spíše negativně, nicméně i on se od prázdnin 2022 těší poměrně vzrůstajícímu trendu.

Mám plnou krypto peněženku, co s tím?

Ať už jste zakoupili jakoukoliv variantu digitální měny, můžete ji mít schovanou ve své digitální peněžence dlouhé roky. Pokud si ale s kryptoměnou chcete i trochu hrát a běžně ji používat, je to možné. V případě Litecoinu můžete díky rychlosti transakce zaplatit útratu v kavárně nebo si za své jmění nakoupit ve větších firmách, jako je např. Alza.

U investování přemýšlejte

Stejně jako u jiných druhů rizikovějších investic je i při investici do kryptoměn nutné pořádně přemýšlet. Je vždy dobré investovat pouze takovou částku, o kterou si můžete dovolit přijít. Případná ztráta nebo zapomenutí hesla k vaší online peněžence by totiž mohlo velmi zabolet.

Investování do kryptoměn pro vás nemusí být náročnou variantou. Stačí si jen dohledat relevantní informace a brzy budete v obraze. Pokud tomu tak nebude, nebojte se oslovit odborníky, kteří mají digitální měny v malíčku.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články