Pondělí, 27 března, 2023
DomůBydleníKdyž si zařizujete ložnici do feng šuej, s čím se rozloučit?

Když si zařizujete ložnici do feng šuej, s čím se rozloučit?

Ložnice má bezesporu své místo v každé domácnosti. Mluvíme o oáze klidu, do které se dnes a denně velice rádi vracíme. Jenže musí se nám zde dobře spát. A kvalitní matrace nebývá vždy tím, co dokáže kvalitu spánku zaručit. Na spánkové rutině se totiž podílí nejen latexová matrace či jiný typ, ale především i to, jak máme ložnici zařízenou. Tedy, tak praví staré čínské učení feng šuej, které se zaměřuje na to, aby pokoji procházela ta správná energie bez zábran.

Pořádek a čistota jsou alfou i omegou

Pokud jste v minulosti zařizovali svou domácnost podle pravidel starého čínského učení feng šuej, pak jste jistě narazili na jedno – alfou i omegou je pořádek a čistota v domě. A tak ani v případě ložnice na to nezapomínejte a věnujte pravidelnému uklízení dostatek pozornost.

Jestliže nejsou pořádek a čistota dodržovány, bohužel ani řízení se dalšími pravidly nebude mít takový účinek či efekt.

Co do ložnice patří a co nikoliv?

Nejsou vám pořádek a zmiňovaná čistota cizí? Pak se můžete pustit do zařizování vaší ložnice. Mezi základní kroky patří ujasnění toho, co do této místnosti patří a co naopak nikoliv. Jelikož má být ložnice místem skutečného odpočinku, nepatří sem žádné modré světlo čili žádná elektronika. Ta jenom poskytuje rozptýlení. Stejně tak cvičební stroje, které sem umísťujeme proto, že nikde jinde nezbývá místo, nepatří do ložnice.

Pozor si dejte na pokojové rostliny. Ano, je sice pravdou, že pokojové rostliny čistí vzduch čili jsou do ložnice vhodné, ale pokud mají špičaté listy, podle starého čínského učení mohou působit až agresivně. A to je efekt, kterého je dobré se vyvarovat, nemyslíte?

Pokud chcete mít svou ložnici přece jenom trochu vyšperkovanou, volte takové věci, které na vás působí pozitivním dojmem. Žádné depresivní obrazy nebo fotografie, ani žádné podobné věci nemají v ložnici místo.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články