Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyCo si přibalit na dovolenou autem?

Co si přibalit na dovolenou autem?

Cestování autem je čím dál tím oblíbenější. Sami si řídíte odjezdy, příjezdy i případné zastávky, čímž odpadá množství stresu. A když se v autě rozhodnete i přespávat, ušetříte nemalé peníze za hotely. Nemusíte hned kupovat karavan, stačí vestavba do aut nebo střešní stan a můžete si užívat pohodlí obytných vozů.

Před cestou

Pokud cestujete na víc dní, měla by být samozřejmostí důkladná kontrola technického stavu vozidla a všech potřebných dokladů, tedy řidičského průkazu, zelené karty, dálniční známky, případně smlouvy o zápůjčce a podobně. A poté kontrola vybavení, které se hodí mít na cestách vždy s sebou.

Výbava, která se bude hodit

Na cestách nejspíš budete chtít i vařit, proto přibalte plynovou lahev. Ne vždy narazíte na restauraci a jíst celou dovolenou suché rohlíky není to pravé. Pokud máte v automobilu toaletu, je chemie do WC naprostou nezbytností. Pro všechny případy vezměte ještě malý hasicí přístroj a klíny na kola, která zabrání samovolnému rozjezdu auta.

Jestliže si chcete užít opravdu bezproblémovou dovolenou, toto základní vybavení vám nejspíš stačit nebude. Když vás po cestě překvapí defekt, neobejdete se bez základního nářadí, plastových stahovacích pásek, utěrek na očištění rukou i vybavení a olejů či vazelíny. V noci se zase bude hodit baterka či čelovka.

Nezapomeňte na hygienu, i na dovolené autem je důležitá. Umýt se sice většinou můžete v kempu, přesto by měly být součástí vaší výbavy základní hygienické pomůcky, lavor na mytí nádobí, saponát a gumové rukavice.

Jen tak pro zábavu

Další věci už závisí na vašem uvážení a na tom, jak moc pohodlí si chcete dopřát. V některých kempech je možné rozdělávat oheň, takže můžete přibalit i pár věcí na grilování. Dlouhé večery ukrátí společenské hry, kniha nebo kytara nebo přehrávač hudby. Nezapomeňte si také nabít telefon a fotoaparát a vzít s sebou nabitou powerbanku.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články