Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyPlánujete dovolenou na léto? Toto jsou nejkrásnější pláže Turecka

Plánujete dovolenou na léto? Toto jsou nejkrásnější pláže Turecka

Zákaz cestovat do zahraničí za rekreací končí 28.4.2021.

Reagujeme na aktuální opatření
Aktuální opatření zakazují cestování do zahraničí za účelem rekreace do 28.4.2021.

Všechny hotely zmíněné v článku jsou součástí zájezdů s odlety naplánovanými až po skončení zákazu vycestování do zahraničí za rekreací, tedy po 28.4.2021.

Turecko, levitující mezi Evropou a Asií, je už léta mimořádně oblíbenou dovolenkovou destinací. Rekreantů sem neláká jen orientální kultura, skvělé jídlo, bazarové uličky, ale i turecké pláže, které bez pochyb patří mez nejkrásnější pláže v regionu. Které pláže v Turecku jsou jako vystřižené z pohádky či snu?

Turecku přisoudili sudičky dokonalou polohu obklopenou několika můrami, a tak byste v této krásné zemi napočítali více než 7 200 kilometrů pobřeží. Mnohé jsou na dosah k známým letoviskům jakými je Bodrum, Alanya či Antalya a země se může dokonce pochlubit tím, že v sobě ukrývá přes 450 pláží s modrou vlajkou. Kam se vydat za těmi nejkrásnějšími plážemi Turecka?

  1. Kleopatřina pláž, Alanya

Kleopatra Beach, Alanya (zdroj: www.pixabay.com)
Jednu z nejznámějších a nejkrásnějších pláží Turecka najdete v oblíbeném letovisku Alanya na břehu Středozemního moře. Mnozí ji považují vůbec za nejdokonalejší městskou pláž krajiny a pokud se zde ocitnete, čekejte 2,5 kilometru dlouhý pás jemného písku s osvěžujícím mořem.

Za zády máte město a nad ním se zvedají pahorky pohoří Taurus. Podle legendy sem měla písek přinést samotná Kleopatra z egyptské pouště, ale tento příběh berte jen jako malý bonus ke krásnému místu. Druhá, reálnější legenda hovoří o tom, že egyptská královna se zde během svého života zastavila a vykoupala. Dnes je Kleopatra Beach ozdobena modrou vlajkou a je poměrně rušným místem. Kdo miluje vodní aktivity, vodní sporty, ale i odpočinek, ten si tu přijde na své.

V blízkosti Kleopatra Beach doporučujeme hotel Haydarpasha Palace 5 *.

  1. Pláž Patara, gelem

Patara Beach (zdroj: https://www.flickr.com/photos/124187379@N07/)
Klidná a méně známá pláž v Patara je úplným opakem Kleopatřiny pláže. Najdete zde klid a neskutečnou, téměř až 18 kilometrů dlouhou pláž, na které si umíte urvat velký kus jen a jen pro sebe. Právě zde na jihu Turecka na tzv. Turecké riviéře se rozprostírají ty nejkrásnější pláže krajiny.

Patara má i tu výhodu, že nedaleko od ní najdete ruiny starověkého města a když se ho nabažíte, čeká na vás tyrkysová zátoka ve které dokonce někdy můžete setkat i vzácné karety či jiné želvy.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články