Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyPatagonia ví, o čem mluví, když mluví o běhání

Patagonia ví, o čem mluví, když mluví o běhání

Běh zažívá totální boom. Všichni běhají jako o život. Někdo kvůli tomu, aby kompenzoval sezení za počítačem, jiní protože běh dává pocit volnosti. Možnost vyvětrat si mysl a zbavit ji stresu a civilizačních nánosů. Spousta lidí tvrdí, že běhání je nejlepší sport i proto, že k němu nepotřebuješ nějakou speciální výbavu. Staré triko a kraťasy, k tomu tenisky a můžeš běžet. To vše zní motivačně.

Ale z nějakého důvodu většina těch, kteří to s běháním nevzdají po prvních třech pokusech v březnu, květnu a září, nakonec přesedlá na funkční oblečení a pečlivě vybranou obuv.

Asi vědí proč. Patagonie to ví také. Proto každoročně updatuje své produkty tak, aby každý zasvěcený běžec i běžkyně měli na výběr z toho nejlepšího, co funkční materiály a technologie nabízí. Od Patagonie tady máme například kolekci běžeckých šortek Strider Pro. Dnes se podíváme na dámskou verzi těchto oblíbených kraťasů.

Strider Pro Running Shorts se vyrábějí z rychleschnoucího 100% recyklovaného polyesteru. Látka je tenoučká a ultralehká, ošetřená DWR úpravou, která pomáhá odpuzovat vodu a předcházet přilepení oděvu na pokožku, když začne pršet. Střih je vytvořen s ohledem na maximální volnost pohybu. Na bocích je vykrojený tak, aby ani vysoký skipping a členitý terén při trail runningu nebyl problém (alespoň pro šortky).

Patagonia myslí na důležité detaily, proto si s nimi designérský tým neustále hraje. Výsledkem je, že dokázali i do miniaturních dámských Strider Pro včlenit až 5 různých kapes, kam si schováš peníze, klíče, mobil a a nějakou tu výživu na dlouhé trasy. Legenda praví, že ti šikovnější z nás tam dokáží nacpat i rukavice nebo ultralehkou běžeckou bundu (jako například Patagonia Houdini Jacket). Nejkouzelnější na nich je, že když jsou prázdné nejsou vidět, a když jsou plné, díky elastickému pasu drží při těle a během běhu tě neobtěžují poskakováním. Pokud máš pocit, že tolik kapes nepotřebuješ, můžeš zvolit model Patagonia Strider.

Na zadní straně pasu, v oblasti s vysokou produkcí tepla, najdeš dvojitou vrstvu síťovinové tkaniny Air Flow, která pomáhá udržovat kříže v suchu. Nezklame ani podšívka, která je vyrobena z jemné krepové polyesterové síťoviny. Kromě schopnosti odvádět vlhkost Patagonia přidala funkci HeiQ® resp. Polygiene, která má na starosti snižování populačního růstu bakterií. Méně bakterií = méně zápachu. Méně zápachu = méně praní. Méně praní = menší ekologická stopa. K ní přispívá i používání materiálů s certifikátem bluesign®.

Patagonie se postará o eko stopu a ty se už musíš postarat jen o tu tvoji běžeckou. Vyber si k tomu ty správné šortky zde: https://wilderoben.com/sk/trailovy-beh#run-shorts

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články