Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyNejdůležitější vlastnosti, které by měly mít boty na motorku

Nejdůležitější vlastnosti, které by měly mít boty na motorku

Boty na motorku jsou jedním z nejdůležitějších příslušenství, které si budete pořizovat. Moto oblečení je samozřejmě další důležitou investicí, kterou není radno brát na lehkou váhu. Nicméně v tomto článku se zaměříme na správný výběr motorkářské obuvi. Víte, co všechno mohou (nebo by měly) vaše boty na motorku splňovat?

Konstrukce

I když je k dispozici více typů motorkářské obuvi, velkou roli pro výsledné vlastnosti obuvi bude mít samozřejmě materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Jen díky materiálu mohou být odolné proti oděru nebo propíchnutí, voděodolné nebo dostatečně pružné a prodyšné. Když tedy kupujete boty na motorku, měli byste si zkontrolovat také to, z jakého jsou materiálu. Pravá syntetická kůže a textilie jsou běžně používané, můžete ale zvolit i speciální materiály, jako je GORE-TEX, kevlar apod.

Odolnost

Boty na motorku, zejména chrániče, by měly být dostatečně odolné proti oděru nebo propíchnutí. I to je samozřejmě zajištěno vhodným výběrem materiálu. Zaměřte se, jakým způsobem jsou řešený spoje, a zda vypadají bytelně. Taktéž zvyšte pozornost u ochranných prvků v oblasti kotníků a pat. To by mohlo být vyrobeno z TPU nebo z pěny s dvojí hustotou. Standardem v motocyklovém ježdění je i nadále D30.

Odolnost vůči povětrnostním vlivům

Voděodolnost by měla být jedním z požadavků, na kterých byste u motorkářské obuvi měli myslet především. Voděodolné jsou boty díky speciální voděodolné membráně či povrchové úpravě a podlepeným švům. Pokud plánujete jezdit na motorce (téměř) každý den, je voděodolnost velmi důležitým faktorem, protože dešti se pravděpodobně nevyhnete.

Vložky do bot

Hrají roli zejména v důsledku pohodlí. Vložky do bot mohou být vyrobeny z různých materiálů, často se používá například paměťová pěna. Mnoho dnešních vložek do bot splňuje takové parametry, jako je rychlé vysušování, odvod vlhkosti a antimikrobiální vlastnosti.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články