Pondělí, 27 března, 2023
DomůPro ženyJak vybrat ideální školní pomůcky

Jak vybrat ideální školní pomůcky

Výběr školních pomůcek je důležitým krokem, jak svým dětem zpříjemnit nástup do povinné školní docházky. Poradíme vám, na co se zaměřit a jak své děti motivovat k dobrým známkám.

Pohled zpět

Pamatujete si, kdy přesně jste dostali svou první aktovku? Mnozí z nás si toto privilegium užívalo už v mateřské škole. Někteří tak trénovali nošení školní aktovky ještě před nástupem do školy. Vzpomínáte si na to těšení a ten zvláštní pocit, že nevíte, co vás čeká? A právě něco podobného zažívají děti, které nastupují do první třídy.

Nechte je vybrat

Zkuste svým dětem začátek školy zpříjemnit a vyberte společně školní aktovku nebo školní batoh. I když se vám líbí jiná barva nebo vzor, myslete na to, že vy tuto aktovku nosit nebudete. Děti budou mít radost, že si něco vybraly samy. Stejně tak při výběru školních pomůcek, nechte děti vybrat to, co se jim líbí.

Co je potřeba

Do školní výbavy rozhodně patří školní penál, školní sešity a učebnice, případně další pomůcky, které stanovuje většinou škola. Může se jednat o rýsovací potřeby, vybavení do výtvarné výchovy a do tělocviku. Nezapomínejte ani na pohodlné přezůvky.

Přibalte svým dětem do aktovky také box na svačinu, a to včetně láhve na pití. Zapomeňte na svačinu v ubrouscích a sáčcích, ve kterých se i chutná svačina nepříjemně zmačkala a následně již nikoho nelákala.

Jít s dobou

Při výběru školních pomůcek můžete dát přednost také školnímu setu. Vyberte set pro holku, pro kluka nebo pro studenty. Ze školních potřeb svým dětem pořiďte také desky na sešity, ve kterých bude učivo přehlednější. Zamezíte také potrhání a zmačkání sešitů.

Pokud svým dětem dáváte do školy peníze například na svačinu, pořiďte jim také stylovou peněženku. Oceníte i školní diář, který je skvělý nejen pro vepsání rozvrhu, ale také úkolů na jednotlivé dny. Alespoň těm nejmenším dětem přibalte do školního batohu také pláštěnku. Ta se hodí i na výlet do přírody.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články