Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyJak ušetřit místo v domácnosti, když bojujete s prostorem?

Jak ušetřit místo v domácnosti, když bojujete s prostorem?

Každý kousek místa se počítá! V domácnosti, která je malá a nenabízí příliš mnoho prostoru, si zkrátka skladovací prostor musí vytvořit sami. Spoustu místa umí ušetřit například rohový regál nebo rohové skříně, které umožní využití i takových prostor, jako jsou rohy. Díky tomu se dá vytvořit prostor na skladování navíc. Když nábytek, tak jedině s úložným prostorem. To se může týkat pohovky, postele nebo dokonce křesla. Jaké další typy máme,

Police a regály

Police a regály nabízí možnost využití téměř celého prostoru zdi. Existuje jich celá spousta, které snadno začleníte do každého interiéru. Dřevěné policové regály patří mezi nejoblíbenější. Dřevo je materiál, který je nadčasový. Můžete jej využít v tradičních i moderních domácnostech. Velice pěkně na nich vypadají moderní dekorační prvky, i třeba květiny či čajové soupravy. Zajímavou možností je přidat police nad dveře. Tento prostor je obvykle nevyužitý. Regály zase můžete ocenit v prostoru pod schody.

Optické zvětšení prostoru

Bytoví designéři používají určité triky, kterými opticky zvětšují prostor. Tak například dbají na to, aby místnost byla co nejsvětlejší. Přidávají světla tam, kde vznikají stíny v důsledku běžného osvětlení. Dále používají sklo, lesklé materiály a zrcadla, protože právě ony umí opticky zvětšovat prostor. Na viditelných místech (jako jsou police) neskladujte příliš věcí. Bude to vypadat stísněně a zmenšuje to prostor.

Nábytek s úložným prostorem

Možná se budete divit, kde všude můžete získat úložný prostor. Typicky se jedná o postele a pohovky, nicméně úložný prostor skrývají i jiné. Například místo konferenčního stolu si můžete pořídit komodu. Také kuchyňské jídelní stoly mohou poskytovat zásuvky namísto klasického soklu. Variant je spoustu. Budete-li kupovat nový nábytek, informujte se, zda existuje také varianta s úložným prostorem.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články