Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyIdeální obalový materiál? Krabice na míru!

Ideální obalový materiál? Krabice na míru!

Obalové produkty mají mnoho podob, kompaktní a pevné jsou krabice. Užijete je jako úložné prostory, majitelé e-shopů je intimně znají, když odesílají své zboží. Přizpůsobit je můžete pevností, tvarem i rozměry. Jaké máte možnosti?

K čemu použít krabice s víkem?

Krabice jako takové jsou ideálním organizačním prostředkem i pro posílání zboží poštou.

Stěhujete se? Banánové krabice přijdou vhod, nicméně jsou velké a neforemné. Pořiďte si krabice rozložené. Jsou tenké a vlezou se na sebe do kufru. Koupíte si několik rozložených kousků a doma si pak složíte bytelný obal pro uložení nebo přenos vašich věcí.

Pokud jde o hmotnost vašich věcí, mějte na paměti, že krabice skládající se ze tří vrstev lepenky se hodí na lehčí předměty. Tento typ boxů se hodí pro uložení předmětů, kdy s krabicí nebudete ani moc manipulovat anebo na posílání zboží k vašim zákazníkům. Pro těžší náklad, například u zmíněného stěhování, využijte pětivrstvé krabice, jež snesou těžší věci. Zároveň díky silným stěnám ochrání křehké zboží.

Co se týká manipulace, existuje několik typů krabic z hlediska uzavírání. Oblíbené jsou klasické krabice s víkem, tedy ty ze dvou kusů (víko a spodní část). Pevné dno bez spoje je bytelné, tudíž ochrání předměty v krabici. Navíc je zde i dvojité krytí vlnitou lepenkou, což ochranu věcí jen umocní.

K čemu se hodí klopová krabice?

Dalším typem boxu jsou klopové krabice. Jde o prvek, který má uzavírání rozdělené na čtyři výklopné části, kdy se k sobě sklopí vždy dvě protilehlé strany a následně se přelepí lepicí páskou, sponkou na uzavírání obalů, PP páskou nebo provázkem. Tento typ krabice je vhodný zejména tam, kde se hodně manipuluje s balíky (e-shopy, pošty, přebalovací centra atd.), protože krabice je bytelnější a snadněji uzavíratelná. Pokud pracujete s větším množstvím zboží, jistě oceníte rychlost, s jakou se dají rychlouzavíratelné krabice zavřít.

Další možnosti – papírové tubusy

Potřebujete zabalit papírový dokument a nechcete, aby se pomačkal v malé schránce? Zapomeňte na obálku a využijte papírový tubus, který dokument více ochrání. Ideální také pro velká umělecká plátna.

Nejste si jistí, jak optimalizovat obaly v podníkání, anebo kam se obrátit pro archivační krabice? Zeptejte se na Box48.cz.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články