Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyCo vlastně dělá aviváž a je opravdu nutné používat ji při každém...

Co vlastně dělá aviváž a je opravdu nutné používat ji při každém praní?

Existuje mnoho důvodů, proč vždy když pereme saháme po aviváži. Prvním důvodem může být zvyk, ale také chceme, aby naše oblečení a ložní prádlo svěže vonělo. Co ale vlastně aviváž dělá a je opravdu nutné ji využívat při každém praní?

Co dělá aviváž s našim prádlem?

Využívání aviváže je způsob, jak udržet tkaniny měkké a nemačkavé. Pomáhá také snižovat tření mezi vlákny, což vytváří méně statické přilnavost a pomáhá chránit vaše oblečení před opotřebením, tudíž vydrží déle. Nemluvě o tom, že je to snadný způsob, jak dodat vašemu prádlu krásnou vůni.

Druhy aviváže

Existují tři hlavní typy aviváže:

  • Tekutá aviváž
  • Ubrousky do sušičky
  • Koule do sušičky

Bylo zjištěno, že tekutá aviváž je u nejúčinnější při odstraňování pachů a změkčování oděvů. Kvalitní prací prostředky také nedráždí pokožku, tudíž je mohou využívat také lidi s citlivější pokožkou.

Ubrousky do sušičky jsou naopak levnější a vítězí v kategorii pohodlí. Nevýhodu je, že mohou zanechat stopy na filtru sušičky v podobě žmolků, které pak bohužel budou vidět na prádle.

Sušící koule jsou nejlevnější a nejekologičtější, protože jsou obvykle vyrobeny z vlny nebo tepelně odolného plastu bez BPA. I když mají environmentální výhody, nezanechávají oblečení tak měkké jako tekutý aviváž.

Benefity používání aviváže

Aviváž má dnes již mnoho benefitů. Většina aviváží se vyrábí z ekologických surovin a využívá se čím dál tím méně chemikálií. Její výhody jsou:

  • Prodlužuje životnost vašeho oblečení – některé prací prostředky jsou drsné na látky ve specifických oděvech, aviváž, díky změkčení zabraňuje ničení látek
  • Zachovává barvy vašeho oblečení – povrchově aktivní látky, které aviváž obsahuje, poskytují další vrstvu, která chrání vlákna před třením, ke kterému během praní dochází
  • Změkčuje vlákna vašeho oblečení – oblečení je měkké a hebké na dotek
  • Vyhovuje osobám s citlivou pokožkou – díky změkčení tkanin není prádlo na dotek drsně a neirituje pokožku
  • Urychluje proces žehlení – prádlo se rychleji narovná, protože změkčovadla tkanin, obsažené v aviváži, snižují povrchový odpor
  • Zanechává prádlo svěží a voňavé
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články