Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyPřivítejte podzim v plné parádě!

Přivítejte podzim v plné parádě!

Svěží rána a chladné noci nám hlásí jediné – podzimní dny jsou tady! Než se listí stromů snese na zem a přivolá tak bílou zimu, pojďte si užít podzim na maximum!

Otužujte se!

Je čas připravit se na chladnější období a tím mu nejlépe půjdete naproti, když si své tělo procvičíte a pomalu jej navyknete na studenější část roku. O otužování a jeho výhodách se toho dočtete tolik! Vůbec nemusíte skákat do studeného rybníku. Pro vás může být skvělým způsobem přirozené zvykání si na chlad ve formě skromnějšího oblečení či lehčí bundy namísto kabátu.

Provoňte svůj život!

Čím nejlépe navodit hřejivou atmosféru, než tou správnou mletou kávou? Nastartujte svůj kávovar či se poohlédněte po novém profi stroji a prožijte spolu nezapomenutelný podzimní čas. Doplňte šálek kávy kořením, například hřejivou skořicí. Pokud milujete sypané čaje, sáhněte po těch rozehřívacích se zázvorem či přírodním vitamínem C, jako je šípek na dobrou imunitu.

Oblečte se jako podzim!

Určitě i vy na sobě pozorujete, že se oblékáte dle barev, které vídáte kolem sebe. Najednou tak je čas vytáhnout ze dna šatníku béžovou, hnědou, zelenou či tmavě fialovou. Zapomeňte tedy na kabáty, boty a kabelky v černé barvě! Možná se hodí ke všemu, ale je tak unavující! Rozzařte se a přivolejte babí léto! Nezapomeňte ani na doplňky, stylové pásky či nesmrtelné klobouky!

A vzhůru do lesa

Podzim přináší nejen bláto a louže, ale také spoustu plodů ke sbírání a radování se z nich. Můžete najít kaštany a s dětmi tak vytvořit zvířátka pomocí špejlí. Nasbírat houby na tu správnou podzimní zeleninovou polévku, či z lesa přinést různé dekorace do bytu jako šišky, barevné listy i rudé větve jeřabin. A už jste letos po někom hodili bodlák neboli ,,kudlibábu“?

Jako ty děti!

Vzpomínáte si na své dětství a kouzelné třepetající se papírové draky vysoko v oblacích? Možná již díky internetu a videohrám nejsou tak v módě a zřejmě jste i zapomněli, co je na nich tak čarovného. Omrkněte hračkářství a nějakého létajícího krasavce si pořiďte. Jděte na kopec, chytněte ten správný vítr a nechejte se unášet nostalgií.

Podzim je zkrátka plný dobrodružství! Stačí jen trocha kreativity a v boji proti podzimním chmurám máte jasný náskok!

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články