Pondělí, 29 května, 2023
DomůZajímavostiMaryan mě okouzlilo

Maryan mě okouzlilo

Maryan je odrůda vína, která mě naprosto okouzlila. Vinařství je totiž postavené v lůně s názvem Stara Planina a kombinuje v sobě ty nejlepší podmínky pro vytváření zcela jedinečných vín. Hrozny z této vinice jsou nesmírně chutné a víno z nich doslova překypuje řadou smyslných chutí. Vína jsou plná fantazie a ovocných dozvuků, které jsou naprosto pozoruhodné. Já osobně dávám přednost bílým vínům, která jsou lehká a celkově fantasticky chutnají s každým pokrmem nejen v letních měsících. Manžel zase naopak vyhledává zemitější červená vína, která si čas od času vychutná ve společnosti svých přátel či mého otce, který rovněž červená vína zbožňuje. Já si ovšem s maminkou a se sestrou raději pochutnávám na vínech z hroznů bílých, jelikož nejsou tak těžká. 

Katarzyna Estate se nachází v nejjižnější části krásného Bulharska

Katarzyna Estatese nachází v té nejjižnější části krásného a sluncem zalitého Bulharska, do kterého já osobně s rodinou jezdím velmi ráda. Naposledy jsem byla v Bulharsku s manželem v loni v létě na jedné z našich každoročních dovolených a musím uznat, že je tam rok od roku lépe. Dokonce už se tam tak trochu cítím jako doma. Má maminka má totiž bulharské kořeny, a tak se nelze divit tomu, že se na toto místo ráda vracím každým rokem. Oblast, ze které pochází toto víno je kopcovité a velmi malebné. Vinařství se poté nachází 2 km od hranic s Řeckem, které je rovněž překrásné. 

Dragomir zraje v kopích jižního Sakaru

Dragomir je odrůdou vína, které zraje především v kopcích jižního Sakaru. Toto místo je obklopeno dubovými lesy, které jsou nejen pozoruhodné, ale dávají také jednotlivým vínům svoji typickou chuť. Půdy jsou v těchto místech skořicové, lesní a jsou mimořádně vhodné pro pěstování červených hroznů. V každém lahvi je poté možné nalézt tóny, které jsou nezaměnitelné a velmi působivé. 

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články