Pondělí, 27 března, 2023
DomůRady a TipyKam do Rakouska na lyže?

Kam do Rakouska na lyže?

Rakousko nabízí mnoho lyžařských oblastí, které se od sebe liší atmosférou, náročností i velikostí. Některé jsou vhodné spíše pro milovníky freeridu, jiné ocení rodiny s dětmi. Které jsou ty nejoblíbenější?

Kvalitní sníh, nezapomenutelné výhledy a skvělá infrastruktura, to jsou hlavní důvody, proč je lyžování v Rakousku tolik oblíbené. Je zde mnoho lyžařských středisek s perfektním zázemím a rozlehlými svahy s dostatkem sněhu. Rodiny s dětmi i začínající lyžaři volí pro lyžování Rakousko oblast Ski Amadé, která zahrnuje osm lyžařských oblastí v Salcbursku a Styru. Celkem tato oblast nabízí 760 km lyžařských tras a vybere si každý, ať už je na jakékoliv úrovni. Destinace nabízí také dostatek škol lyžování a dětských parků, je tak vhodná i pro začátečníky nebo ty, kteří se lyžovat teprve učí. Další oblíbenou oblastí je Arlberg v západním Tyrolsku, kde kromě lyžařských tras pro všechny úrovně najdeme místa vhodná pro freeride a heliskiing.

V některých oblastech lze lyžovat po celý rok. To se týká především lyžování na ledovci Rakousko. Mezi nejznámější patří Kaprun, kde se nachází široké svahy se sjezdovkami s přírodním sněhem a nabízí tak možnost lyžování každý den v roce. Najdeme zde lyžařské cesty pro freeride, snowparky a dokonalé výhledy. Celoroční provoz nabízí také ledovec Stubai se 110 km sjezdových tratí různých obtížností. Lyžování v Rakousku se skipasem nám tak kromě možnosti zimního sportu otevírá také šanci pro poznávání nových míst a výhledy na další hory Alp. Po celém dni na svahu nebo při zdolávání běžkařských tratí jistě přijde vhod odpočinek, k čemuž přímo vybízejí termální lázně Rakousko. Ty nabízí dokonalé místo pro relax s bazénky s termální teplou vodou, případně různé atrakce vířivky a odpočinkové zóny.

Oblast pro lyžování bychom tak měli volit s ohledem na naši úroveň a také další požadavky, protože výběr je opravdu široký.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články