Pondělí, 29 května, 2023
DomůBydleníJídelní stůl: dřevo, kov, plast, sklo. Jaký zvolit materiál?

Jídelní stůl: dřevo, kov, plast, sklo. Jaký zvolit materiál?

Jídelní stůl je centrem vaší kuchyně či jídelny. Zde by se alespoň jednou za den měla sejít celá rodina, aby si dopřáli pokrm a pohovořili si o tom, co přes den zažili. Protože je tolik důležitý a stane se jedním z nejpoužívanějších druhů nábytku u vás doma, je třeba se nad jeho výběrem zamyslet. A to nejenom nad tvarem a velikosti, ale také nad materiálem, který pro vás může být vhodný. Zde jsou možnosti, jaký zvolit jídelní stůl. Dřevo, kov, imitace či jiný materiál?

Dřevěný stůl

I moderní jídelní stůl může být vyroben ze dřeva. Stále ještě se jedná o jednu z nejoblíbenějších možností. Dřevo může vytvořit rustikální prvek místnosti. Luxusně vypadají stoly z tvrdého dřeva, jako je mahagon, dub, javor, ořech atd. Aby stůl nebyl příliš těžký, může být toto dřevo použito pouze pro jídelní desku a doplněno o kovové podnože. Hlavní výhodou dřeva je to, že se jedná o přírodní materiál. Můžete jej brousit a tím nábytek renovovat. Tvrdé dřevo je lepší volbou, je ale bohužel dražší, než ostatní dřevěné možnosti.

Skleněný stůl

Sklo se používá obvykle jen na jídelní desku. Vytváří elegantní a otevřený dojem. Jeho údržba je snadná (i když je nutné ji provádět častěji). Skleněné stoly mohou být s rámem (kovovým, grafitovým, dřevěným) nebo bez něj. Průhledné sklo napomáhá vzdušnějšímu vzhledu místnosti. Neprůhledné barevné nebo kouřové sklo se hodí do moderních prostor.

Kovový stůl

Kov se v naprosté většině používá spíše na podnože. Existují ale i stoly, které mají kovovou jídelní desku. Jsou pevné, nevyžadují žádnou údržbu. Nevýhodou může být to, že na dotek jsou chladné.

Laminátové stoly

Pokud nechcete kupovat stůl z tvrdého dřeva, ale jejich vzhled se vám líbí, můžete zvolit levnější variantu. A tou jsou laminátové stoly. Můžete je koupit v různých velikostech, provedeních a cenách. Jsou poměrně odolné a snadno se čistí. Bohužel jsou náchylné k poškození.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články