Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyJak vybrat správné štítky a tiskárnu

Jak vybrat správné štítky a tiskárnu

Štítky jsou všude kolem nás. V domácnosti nebo ve firmě. Doma se hodí k popsání sáčků s potravinami, obálek nebo šanonů, popř. krabic a úložných boxů. V komerčních oblastech a obchodu se bez samolepících štítků už neobejdeme vůbec. V článku níže představíme tři typy tiskáren a vysvětlíme, kam se hodí.

Výběr štítků do tiskáren:

  • Papírové
  • Plastové
  • Thermo
  • Thermo přepravní
  • PPL etikety

Štítky jsou navinuty na kotouči do role. Je velký výběr rozměrů a druhů, popř. se dá dle vlastních požadavků sestavit a vyrobit štítek dle preferencí firmy. Důležitým faktorem je správný výběr tiskárny čárových kódů.

Mobilní tiskárna

Jak už název napovídá, jde o malou tiskárnu etiket, která je navržena tak, aby se mohla umístit kamkoliv a nezabírala příliš místa. Nejčastěji se využívá v gastronomii rychlého občerstvení, v lékárnách, zdravotnictví nebo v hotelech. Prostě tam, kde je potřeba tisknout rychle. Tato tiskárna etiket se vám skvěle přizpůsobí. Dobrá volba je tiskárna Zebra TLP 2824 PLUS, tiskne v rozlišení 203 dpi. Využívá technologie přímého termálního i termotransferového tisku (DT/TTR).

Stolní tiskárna

Stolní tiskárny samolepících štítků se vyrábějí především pro kancelářské účely. Ale najdeme je také ve farmaceutických firmách nebo menších obchodech. Oproti průmyslovým tiskárnám jsou menší a pojmou také menší objem dat i kotoučů se štítkem o menších průměrech. Tyto tiskárny mají delší záruční dobu a v pohodě vytisknete i PPL etikety.

Průmyslová tiskárna

V poslední řadě jsou průmyslové tiskárny. Předpokladem těchto tiskáren je vysoká rychlost tisku, velký objem dat i kotoučů o velkých průměrech. Tiskárny se hodí do průmyslových velkých hal, skladů nebo distribučních center, všude tam, kde je na prvním místě rychlost, efektivita a výkonnost.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články