Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyCo je čínský horoskop?

Co je čínský horoskop?

Čínský zvěrokruh se skládá z dvanácti zvířat, která se poprvé objevila v období Zhan Guo zhruba 5. století př. n. l.. Nikdo nezná přesné datum, kdy byl zvěrokruh v podstatě vytvořen, ale oficiálně byl určen za dynastie Han, tedy 206 př. n. l. – 9 n. l., více než před 2 000 lety.

Zvěrokruh se stal oblíbeným způsobem určování roku narození člověka za dynastie Severní Čou a používá se dodnes. Zvěrokruh se počítá podle cyklu šedesáti let, v němž každé zvíře označuje jiný rok.

Lunární kalendář určil pořadí zvířat čínského zvěrokruhu. Tento kalendář lze vysledovat až do 14. století př. n. L.

Mýty říkají, že císař Huangdi, první čínský císař, v roce 2637 př. n. l. vynalezl čínský lunární kalendář, který se řídí cykly Měsíce. Byl vytvořen ze dvou složek, kterými byly nebeský kámen a pozemská větev. 

Každé z 12 zvířat představuje jeden rok ve dvanáctiletém cyklu, jeden den ve dvanáctidenním cyklu a každé dvě hodiny ve čtyřiadvacetihodinovém dni.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst o zajímavých korundech nebo o podceňované krásně žluté síře.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články