Úterý, 7 února, 2023
DomůRady a TipyCo je to marketing a proč ho potřebujete i vy?

Co je to marketing a proč ho potřebujete i vy?

V současné době, kdy do onlinu přechází drtivá většina společností je marketing důležitější než kdy dřív. Samozřejmě byl zapotřebí i v době, kdy většina společností fungovala v off-line režimu, tedy měla svá reálná sídla a také své kamenné pobočky, ale dnes se svět mění, a to hlavně ten podnikatelský. A tak si pojďme říct, co je to marketing a proč ho potřebujeme. Zejména v onlinu se nevyplácí sázet na to, že vás někdy někdo doporučí.

Definic marketingu jsou tisíce

I když je to dnes takřka každému jasné, přesto při hledání správné definice zmiňovaného pojmu narazíme na několik tisíc tvrzení. Zatímco některé ukazují už konkrétní příklady marketingu, jako jsou PPC reklamy nebo PR články, jiné jsou poněkud obecnější.

Pojďme si tedy říct tu nejčastější a pravděpodobně nejjasnější definici pojmu, který doprovází každého podnikatele. Pokud tedy hovoříme o marketingu, mluvíme o základní funkci podnikání, která v sobě skrývá řadu procesů. Mluvíme však o celkovém procesu plánování a vymýšlení, také stanovování cen, propagace a prodeje myšlenek, zboží nebo služeb. A to prostřednictvím směny za účelem uspokojení cílů jednotlivců a také organizací.

Proč potřebujete marketing i vy?

Marketing si stejně jako řada jiných odvětví a činností stanovuje konkrétní cíle. Jedním z nich je dosáhnout maximální možné úrovně spotřeby produktů, dále nutnost dosáhnout maximální spokojenosti zákazníka, dále pak poskytnout uživatelům co nejširší výběr a maximalizovat kvalitu života spotřebitelů.

V praxi se tak dosahuje několika cílů současně, které se možná do jisté míry překrývají. Ale to nevadí, protože marketing, pokud bychom to měli shrnout do jednoho jediného bodu jeho účel, dostává společnost do povědomí a je to prostředek, díky kterému může firma růst, respektive vyhrávat konkurenční boje.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články