Pondělí, 6 února, 2023
DomůRady a TipyCo dělat, když vás pozice manažera vyčerpává?

Co dělat, když vás pozice manažera vyčerpává?

Vedení lidí, setkávání se s klienty, účast na poradách a stále vypadat svěže, soustředěně a mile? To dlouhodobě nelze! Nedáváme relax našemu tělu v podobě zdravého jídla a klidu na oběd. A ani naší mysli, která jede na plné obrátky dnem i nocí. Výsledek je časem celodenní únava a jeden dílek do skládačky strašáka jménem profesní vyhoření.

Zamyslete se proto nad svojí pracovní situací a dejte si stopku včas! Musíme vás ale upozornit, že než jít z extrému do extrému, jako je nonstop pracovní nasazení vs. čtrnáctidenní dovolená, je zdravější vsadit na pravidelný a každodenní režim, který bude zahrnovat, práci, rodinu, koníčky, relax a čas na sebe. Patříte-li navíc mezi milovníky plánování, nastavte si třeba týdenní cíle v každé z těchto oblastí.

Spojit více věcí v jednu

Je jistě přínosné, že jste si zvykli v jeden čas psát email, telefonovat a míchat kávu. My však máme na mysli ty příjemnější věci. Jako je klidný páteční oběd s partnerem, který bude trvat i hodinu, kdy se v poklidu najíte a proberete, co je nového. Jízdu na kole do práce, kdy tak děláte něco pro své zdraví a neuvíznete v autě v kolonách. Navíc pokud to vezmete krásnou přírodou, můžete se cítit trošku jako na výletě v rámci dovolené.

Každodenní pětiminutovka

Najdete si ve svém hektickém čase pět minut? Že je to směšná otázka a není to problém? Tak dobře. Vypněte telefon, uvařte si kávu, sedněte si k oknu a celých pět minut zkuste myslet na něco bezvýznamného. Třeba jak by to vypadalo, kdybyste bruslili. Ze začátku budete podivně nervózní, že nic neděláte. Ale je to jen pět minut a vaše mysl vám poděkuje!

Ve zdravém těle…

Bolavá záda, rostoucí bříško či potřeba se jen pořádně protáhnout. Je jedno, co vás trápí, ale stejně tak jako vaše mysl, potřebuje péči i vaše tělo! Jak to nejlépe zařídit a donutit se pravidelně cvičit a relaxovat? Skvělým tipem může být členství v klubu posilovny a užít si tak nabízených výhod, jako je osobní trenér, wellness zóna a jiné nabízené benefity. Tak se stane pravidelné cvičení vaší součástí.

Ano, jsou věci, které neovlivníte. Neplánové schůzky, nenadále úkoly, nepředvídatelné situace či komplikace. Ale převážnou část svého dne máte ve své moci vy a je jen na vás, jak se zařídíte. Přestaňte tedy přežívat pod nadvládou vašich povinností a úkolů a chyťte otěže života do svých rukou! Klidně začněte drobnými krůčky, ale přibližujte se pomalu své představě ideálního dne a veškerých prvků, které by měl zahrnovat.

Předchozí článek
Další článek
4 základní SEO strategie pro dosažení lepšího umístění ve vyhledávání
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články