Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyChopper, Cruiser nebo Custom? Která z motorek je ta nejlepší pro vás?

Chopper, Cruiser nebo Custom? Která z motorek je ta nejlepší pro vás?

Majitelé dvoukolých strojů si nejenom rádi prožijí volnost při jízdě, kterou jim motorka poskytuje, ale jsou jakýmsi šperkem každého motoristy. Ti se snaží leštit jednotlivé díly, pořizovat speciální součástky na zakázku a různě ozvláštňovat svůj stroj. Efektivní jsou například rampy přídavných světel, nebo jednotlivé díly (blatníky, výfuky, olejová či palivová nádrž) na zakázku. Jednotlivé typy motorek se ale nemusí lišit pouze vzhledem. Zde srovnáte tři nejčastější.

Chopper

Jedná se o typicky americkou motorku. Tento typ poznáte především podle přední vidlice, která má na konci umístěné přední kolo. To bývá zpravidla větší, než zadní kolo. Palivová nádrž chopperu je obvykle malá. Tento typ motorky je vyroben tak, aby byla jízda maximálně pohodlná, o čemž svědčí také velikost a tvar sedla. To je stupňovité a má i opěrku. Ani delší jízda tedy řidiče tolik neunaví. Plexi na chopper je vhodnou investicí, protože vám pomůže rozrážet vzduch (takže jste ve větším teple) a současně vás ochrání před hmyzem. Pokud narazíte na pojem Megacruiser, jedná se o další typ motorky, který je uzpůsoben pro rychlejší jízdu.

Cruiser

Pokud bychom chtěli toto slovo přeložit, bylo by to pravděpodobně něco, jako „křižník“. A tento překlad motorku vystihuje přesně. Cruiser se vyznačuje nízkým a dlouhým rámem a obrovskými koly. Ta jsou schována v hlubokých blatnících. Řídítka jsou spíše rovná, čímž se významně liší od chopperu, a jsou nakloněná směrem k řidiči. Sedlo je nízko nad zemí.

Custom

V podstatě se jedná o směsici Cruiseru a Chopperu. Motorka má společné znaky chopperu i cruiseru. Z každého se snaží vytěžit to nejlepší. Z tohoto typu motorky potom vznikl další druh, který označujeme jako Powercruiser. V tomto případě je rám vytvořen tak, aby motorka mohla dosáhnout vyšších rychlostí. Typické jsou sportovní pneumatiky a výkonný motor.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články