Neděle, 28 května, 2023
DomůBydleníStřecha, která vydrží

Střecha, která vydrží

Kvalitní střecha je základ. Pokud se rozhodujete pro novou střechu, určitě na ni nešetřete. Střecha by měla být kvalitní, tím si zaručíte minimum starostí na x let až x desítek let a měla by být přizpůsobena klimatickým podmínkám oblasti, ve které dům či stavba, stojí.

V České republice rozlišujeme celkem osm podnebných pásem. V této souvislosti vybírejte pevnost krytiny. Je rozdíl, zda dům stojí v nadmořské výšce 200 m n.m. anebo v horské oblasti, kde je pravděpodobnost výskytu srážek nebo množství sněhu v zimním období, mnohem větší. Náklady na středu v nížinách oproti střeše v horských oblastech jsou až dvojnásobné. Aspektů, které musíte zohlednit při výběru střešní krytiny je několik.

5 kritérií výběru střechy:

  • Sklon střechy (Nejdůležitější parametr)
  • Povrch střechy
  • Hmotnost střechy
  • Barva, styl, design střechy

Nejžádanější střešní krytiny

V posledních letech je v oblibě plechová střecha, pro svou kvalitu za rozumnou cenu. Výběr typů, barevných variant a druhů plechových pokryvů je spousty. Můžete si vybrat krytinu se zárukou na 5, 10, 20 nebo i 50 let. Vše je o preferenci a vkusu objednatele. At už budete vybírat jakoukoli střechu, vždy myslete především na praktičnost oproti vzhledu.

Střešní oplechování

V neposlední řadě, po výběru střechy je důležité myslet na správné střešní oplechování. Důležitým pojmem je tabulový plech. Jedná se klempířský prvek, kterým oplechujete střechu nebo atiku. Nabízí se v aluzinku, lesku, matu, PUR nebo v imitaci dřeva. Výběr opět záleží na preferencích a určitě na domluvě s klempířem. A v neposlední řadě na barevné kombinaci se střechou a fasádou, abyste sladili barvu okapů a okapnic, lemování komína, aj. Vždy doporučujeme prokonzultovat s odborníkem vhodnost a složení.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články