Pondělí, 29 května, 2023
DomůZdravíMezi námi ženami - máte bolestivý sex? 8 příčin, které to mohou...

Mezi námi ženami – máte bolestivý sex? 8 příčin, které to mohou způsobovat

Intimnosti by bolet neměli. Pokud pociťujete nepohodlí, je více než jisté, že něco není úplně ideální. Kde je chyba? Co mohou bolesti po milostných hrách signalizovat?

nedostatek vzrušení
Mnoho žen, zejména maminek, má zkušenost s vaginální suchostí. Tření, které je jinak mimořádně příjemné a vzrušující, je najednou přímo nesnesitelné, bolestivé.

Nejčastěji máme problémy se zvlhčováním při nedostatečné předehře, tedy, když nejsme vzrušené, ale mohou být za tím i hormonální změny – například po porodu a během kojení nebo v menopauze. Za suchostí v pochvě se nejednou skrývají léky, které užíváme, v tomto případě se promluvte s lékařem.

Existuje naštěstí rychlý pomocník – lubrikant. I již máte pár zážitků s nedostatečným zvlhčováním, vyplatí se ho mít po ruce. Naučte partnera, jak má používat lubrikant již při předehře a vše půjde hladší!

Příliš dlouhý nebo drsný sex
Zdravý rozum napoví, že drsná, energetická soulož vede k mikrotrhlinky, a tím i k bolesti. Rovněž se zvyšuje riziko přenosu infekce, pokud nepoužíváte ochranu. Dobrým pomocníkem je relax.

Proti bolesti vyzkoušejte teplý koupel s neparfémovanými solemi Epsom. Pokud máte bolestivý vstup do pochvy použijte kolem něj hydrokortizonové krém. Příště nezapomeňte na lubrikant! Když poslouchejte své tělo, musíte ho znát a vědět, kdy potřebuje pauzu.

Nevhodná poloha pro vás
Některé polohy zvyšují bolestivost, ale je to skutečně individuálně. Vyzkoušejte různé polohy a zjistěte, které jsou vám příjemné a které ne.

Experimentujte a vyberte ty, které jsou optimální pro vaše tělo. Lépe řečeno pro vaše těla, musíme přece do toho počítat i milence.

kvasinková infekce
Infekce kvasinkami vysušují, navíc vyvolávají zánětlivý stav. Je tedy jasné, že milostné hry tehdy, když máme kvasinkovou infekci jsou nepříjemné. A nejen to. Nákazu velmi snadno přeneseme i na partnera. Není to sice nic hrozného, ​​ale nač zbytečné komplikace, které nepomohou nikomu z nás.

Pokud cítíte svědění, pálení, nepohodlí v pochvě, případně máte bolesti při močení, chce to prohlídku gynekologa. Infekce kvasinkami jsou velmi časté a léčí se jednoduše, jen to chce sexuální abstinenci a čas.

Antikoncepce jako viník bolestí?
Také některé druhy antikoncepčních tablet způsobují nepříjemné bolesti v pochvě. Souvisí to s potlačením tvorby tělu přirozeného estrogenu a testosteronu a jejich nahrazením ve formě antikoncepce.

V ní jsou hodnoty estrogenu a testosteronu níže. Výsledek? Vaginální tkáň některých žen je tenčí a sušší – téměř jako po menopauze – a jsou tak náchylnější na bolest.

Nejrychlejším řešením je lubrikant, pokud však máte dlouhodobé problémy, vyplatí se promluvit s lékařem o změně antikoncepce.

Stažené svaly pánevního dna
Už jste i vy určitě x-krát slyšeli, že je třeba posilovat svaly pánevního dna. Může to však mít i jiný extrém. Pokud se neumějí uvolnit, budete cítit bolest při intimnostech.

Když příliš cvičíme, sedíme v práci špatným způsobem můžeme mít až příliš stažené svalstvo pánevního dna. Mnoho žen s tímto problémem má pocit, že musí neustále chodit na toaletu nebo si nevědí úplně ulevit.

Nejlepším řešením v těchto případech je pomoc fyzioterapeuta, který vás naučí cvičení, jak uvolnit svaly pánevního dna – nejednou stačí správně hluboké dýchání

Jste ve stresu
Stres může způsobit sevření svalů pánevního dna, aniž by jste o tom tušili. Pomáhá něha, dlouhá a jemná předehra, krásná atmosféra, hodně něžností. Nejdůležitější je zbavit se stresu a místo toho upřednostnit své potěšení.

Reakce na přípravky
Suchá pochva nebo bolesti při styku jsou někdy příznakem podráždění kosmetickými přípravky. Kromě sprchových gelů a krémů, mohou být agresivní i chemikálie na ochucených či přibarvených kondomech.

Podráždění vám může způsobit i toaletní hygienická vložka, toaletní papír, či agresivní aviváž.

Stejně je možná alergická reakce na materiál prezervativu. V každém případě, pokud se vaše bolesti opakují, případně přibývají další příznaky, kontrola u gynekologa je nejlepším řešením.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články