Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyJak správně vybrat myčku a mikrovlnou troubu

Jak správně vybrat myčku a mikrovlnou troubu

Spotřebitelsky nejoblíbenějšími elektrospotřebiči se v posledních letech staly myčky na nádobí a mikrovlnné trouby. Doba jde kupředu, technologie jdou v inovacích ruku v ruce a lidé se více uvědomují, co je pro ně v životě nejdůležitější. Je to čas, především ten strávený s rodinou. Doba, kdy ženy trávily desítky minut mytím nádobí a ohřevem pokrmů v rendlících je minulostí. Nyní se kuchyně vybavují plně automatizovanými spotřebiči, a ty, které jsou na předních příčkách v oblíbenosti si nyní představíme.

Vestavné a volně stojící mikrovlnné trouby

Mezi základní rozdělení patří místo, kam chceme mikrovlnnou troubu umístit. Pokud vybíráte a kupujete novou kuchyň a chcete, aby spotřebič “zapadl” do designového konceptu kuchyně, určitě zvolte vestavné mikrovlnné trouby a zohledněte prostor pro její vložení do linky. V opačném případě, volně stojící trouby, můžete vybrat místo až jako poslední fázi. Nyní se zaměříme především na vestavné mikrovlnné trouby, a jejich specifika.

Specifika mikrovlnných trub

V tomto případě platí, čím dražší tím lepší. Běžné a cenově dostupné trouby zvládnou ohřev pokrmů v různých stupních, délce, intenzitě. Umí rozmrazovat, zachovat paměť ohřevů, a další základní specifika. Lepší mikrovlnné trouby mimo jiné grilují, mají funkce jako pizza, knedlík nebo třeba chléb. Mezi TOP mikrovlnné trouby se řadí velmi inteligentní trouby, které mají nejen samočistící funkce, LED osvětlení, dotykový display, dětskou pojistku, ale i zabudovanou kuchařku s recepty pro vaření s mikrovlnami. U těchto trub jsou otočné ohřívací talíře minulostí a díky velmi tichému chodu, v kuchyni ani nepoznáte, že si děláte pokrm.

Myčka jako hlavní pomocník v kuchyni

I u myček platí, že hlavní prioritou je umístění myčky. Nabízí se dva typy, plně vestavná a s ovládacím panelem. Plně vestavné myčky v kuchyni na první pohled nepoznáte. Chybí zde totiž ovládací panel na dvířkách, který je u těchto myček umístěn uvnitř. Pokud nechcete, aby byla myčka vůbec vidět, zasadíte ji spolu se dvířky vaší kuchyňské linky, jako součást celku. Jen vy budete vědět, který díl kuchyňské linky je myčka.

Myčka a úspora času i vody

Ze statistik vyplývá, že umývání nádobí v ruce pod tekoucí vodou je o 3,5 vícekrát dražší než mytí nádobí v myčce, co se výdajů týče. Energie a čas strávený u dřezu se v dnešní době dá využít jinak, lépe. Vezměte třeba ratolesti, pejska nebo rodinu na procházku a čistotu nádobí přenechte novým technologiím. Dnešní myčky s inovativními funkcemi zvládnou vše za vás a ještě, s úspornými senzory, vyhodnocující špinavost nádobí, určí, kolik vody je potřeba a tím šetří životní prostředí. resp. neobnovitelný zdroj, jako je voda.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články