Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyJak na průmyslové odsávání?

Jak na průmyslové odsávání?

Zakládáte novou provozovnu a řešíte otázku, jak správně odsávat a filtrovat vzduch? Jedná se o poměrně složitou disciplínu, neboť je nutné vše zařídit na míru nejen vašemu druhu podnikání, ale i využívaným strojům. Jak tedy na odsávání jednotlivých provozoven?

Kouř ve svařovnách

Pokud se pohybujete ve svářecím oboru, pak pro vás bude zásadní odsávání kouře. Ten je totiž velmi nebezpečný pro lidské zdraví, zejména jeho zinkové či chromové částice. V tomto případě je dobré řešit nejen centrální odsávání, které se často realizuje pomocí rozvodů odsávacího potrubí, ale i to lokální. Díky tomu tak budete vy i vaši zaměstnanci chráněni a i přes náročné povolání se budete těšit dobrému zdraví.

Na brusírny pomohou nástěnné digestoře

Řešíte otázku nového odsávání broušení? Abyste ze vzduchu dostali vysoce škodlivé prachové částice, je nutné zajistit kvalitní digestoře. Ty odsávají nebezpečný vzduch a díky chytrým systémům dokáží přefiltrovaný vzduch vrátit zase nazpět. To oceníte zejména v topné sezóně, která bude spojena s nemalými náklady.

Nedovolte možný výbuch pilin

Mezi další náročná zaměstnání patří i dřevoobrábění, které je charakteristické nejen krásnými výrobky, ale i velkým množstvím pilin a dřevěným prachem. Aby nedošlo k možnému výbuchu, je nutné myslet na kvalitní odsávání dřevoobrábění. To se instaluje zejména centrální, které se pyšní i dobrou filtrační složkou a možností elektronického řízení, které výrazným způsobem šetří finanční prostředky.

Tavící pece plné spalin

I při tavení kovů je nutné chránit zdraví zaměstnanců a plnit emisní hodnoty pod legislativními hodnotami. Plynných i tuhých spalin se hravě zbavíte díky vhodně zvolenému filtračnímu zařízení s tepelnou izolací. Nutností je i chytré řízení a výbava pro možný výpadek elektřiny či tlakového vzduchu.

Odsávání nebezpečných látek je nutné pro mnoho průmyslových odvětví a vhodné zařízení je vždy nutné vybrat na míru. Aby vše fungovalo jak má, nebojte se oslovit odborníky, kteří rádi poradí na míru vašeho podnikání.

Předchozí článek
4 základní SEO strategie pro dosažení lepšího umístění ve vyhledávání
Další článek
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články