Pondělí, 29 května, 2023
DomůPro ženyJak často si myjete vlasy? Neškodíte jim? Takto rozeznáte, že děláte chyby

Jak často si myjete vlasy? Neškodíte jim? Takto rozeznáte, že děláte chyby

Nemyjte si vlasy příliš často, protože jim škodíte.

Mýt každý den, nebo ani ne?

Ne nadarmo se říká, že i přehnaná péče škodí. Týká se to i vašich vlasů, které byste neměli mýt příliš často. Pokud nevydržíte ani jeden či dva dny, co chvíli je můžete oslabit, kvůli čemuž ztratí kvalitu a lesk. Podívejte se, zda vám nevysílají SOS prostřednictvím těchto signálů.

Vypadává vám více vlasů
Na vypadávání vlasů má vliv mnoho věcí od hormonálních změn, přes ročního období, až po používání nesprávného hřebene. Jednou z největších chyb je také časté mytí vlasů.

Šampon a ostatní přípravky mohou sice uvádět různé zázračné účinky, ale pokud je budete využívat v takové frekvenci, tak vám jen uškodí. Jejich chemické složení jim při tak pravidelné aplikaci neprospívá a v konečném důsledku způsobí oslabení kořínků a výraznější vypadávání.

Stále častěji se vám mastí
Nejprve si myjete vlasy každý druhý den, ale pak jsou stále častěji mastné. Proto musíte zvýšit frekvenci a ošetřujete si je každý den.

Jenže iv tomto případě přichází na scénu problém s častým používáním kosmetických přípravků. Když si je totiž na vlasy aplikujete tak často, se jemná pokožka na hlavě začne bránit a vytváří více mazu. Z toho důvodu jsou vlasy ještě mastnější.

méně lesku
Časem se tento zlozvyk odrazí i na zdravém vzhledu vlasů. Ty vypadají mdle a zejména ztrácejí lesk. Tento efekt dosáhnete pomocí více faktorů.

Potřebujete vyváženou stravu, dostatek vitamínů, nemáte si je často upravovat horkým fénováním nebo žehlením a v neposlední řadě i správným mytím.

Pokud neděláte v prašném prostředí nebo nejste každý den velmi zpocené, tak vám postačí používat šampon dvakrát týdně. Díky tomu se pak vašim vlasům vrátí lesk.

ztrácíte objem
Kadeřníci upozorňují i ​​na to, že časté mytí vlasů způsobuje ztrátu jejich objemu. Hlavním důvodem je, že opakované používání kosmetických přípravků oslabuje kořínky.

Kvůli tomu pak působí účes jako rozpláclý a nepomáhá vám ani neustále fénování a lakování. Dejte si chvilku pauzu a dopřejte vlasům více přirozenosti, aby se opět posílily.

zničené konečky
Dávejte si pozor na časté mytí vlasů horkou vodou. Ta totiž nejvíce ničí konečky vlasů. Tehdy vám nepomůže ani to, že si do nich budete neustále vtírat oleje, které je mají vyživit.

Namísto toho uberte z frekvence mytí a uvidíte, že se stav konečků pomalu bude vylepšovat.

Rychleji si vymývá barvu
Barva z vlasů se pomalu ztrácí tím, že nám postupně dorůstají a odhaluje se tak přirozený odstín, ale také kvůli jejímu vymývání. Proto když si chcete co nejdéle uchovat ten krásný efekt, jaký máte po příchodu z kadeřnictví, tak opět pomůže méně opakované mytí.

Jedním z řešení také je, že si v některé dny pouze opláchnete vlasy čistou vodou, která jim natolik neškodí. Budete se cítit lépe a vaše koruna krásy nebude tak namáhána.

Elektrizují vám vlasy
Při častém mytí je velkým problémem i používání nevhodné kosmetiky. To zjistíte nepozorovaně až po delším období, kdy jsou již vlasy velmi namáhané. Jedním ze signálů je, vám začnou více elektrizovat.

Zda si dáte čepici, nebo máte na sobě nějaký svetr, najednou vám stojí do všech stran a nevíte jejich pěkně uhladit. Tehdy zvažte, jestli vám to nemůže dělat právě šampon a automaticky s tím snižte i frekvenci mytí.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články