Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyDejte zahradu před zimou do pucu

Dejte zahradu před zimou do pucu

Prořezané keřích i živé plotech zůstává hodně nepořádku v podobě větviček, listí nebo případně jehličí. Ostatně listí padá z každého stromu o sto šest. To si přímo volá o pomocníky, kteří vám s úklidem pomohou.

Zahrada se pomalu připravuje na zimu, což nám dokazuje každým spadaným lístkem. Ovšem je potřeba ji trochu pomoci. Po všech přípravných pracích zůstává na cestičkách i trávníku ještě více listí a větviček.

Shrabané listí, pokud není napadané plísní, se skvěle hodí do kompostu, ale i pro zazimování rostlinek. Na chodnících, schodech, cestičkách a terasách ale může udělat více škody než užitku.  Stejně tak i na trávě, pokud se pod listím začne šířit plíseň.

Jenomže ne vždy je práce s hráběmi snadná a vlhké lístky se navíc špatně dolují z dlaždic i schůdků. Vždy ale můžete sáhnout po moderních pomocnících, kteří vám díky inovativní technologii při práci s listím pomohou a hlavně ulehčí.

Výkonný bateriový fukar na listí Kärcher LBL 4 Battery Set s 36 V lithium-iontovou baterií přináší volný pohyb po celé zahradě i v jejích zákoutích. Dosahuje rychlosti vzduchu až 250Km/h, tudíž si snadno poradí s listovou nadílkou po ostříhání živých plotů, tak i pokrývkou na trávě a chodníku. Výkon si samozřejmě můžete upravovat dle vlastních potřeb ve dvou stupních, takže záleží jen čistě na vás, jakou sílu zvolíte. Pokud narazíte na přilepené nečistoty, snadno je odstraníte ostrou hranou fukaru. Manipulace s fukarem je díky ergonomickému tvaru snadná, a proto vás práce s ním zkrátka neunaví. Bateriový fukar od Kärcheru je tedy skvělým pomocníkem pro udržování okolí domu ve zdravém a čistém pořádku.

Chcete se do úklidu zahrady opravdu opřít anebo si rovnou připravit listí pro humus?

Zahradní aku vysavač listí Kärcher BLV 36-240 Battery fouká, vysává a drtí nejen listí, ale i zelený odpad. Vše, co nemá na vaší zahradě co dělat, se díky velké sací síle a proudem vzduchu 770 m³/h stane minulostí.

 Navíc jej využijete celoročně – při zastřihávání okrasných keřů i živého plotu, ale také při sekání trávy. Dokonce i při pletí plevele. Ten vytrháte, necháte vedle záhonů a pak jen vyfoukáte nebo vysajete.

Potřebnou sílu zahradního vysavače lze plynule regulovat pomocí otáček – můžete zvolit buď maximální dobu chodu na jedno nabití baterie, nebo velký výkon. Další volicí páčka umožňuje přepínání mezi nastavením foukání a vysávání, rovněž lze používat jejich kombinaci. Při vysávání je využit velký vak na listí, ve kterém se veškerý zelený odpad rovnou drtí nadrobno. Kolo ventilátoru je kovové, což zajistí jeho dlouho životnost a odolnost. Aby nebyla manipulace při delších pracovních intervalech únavná, je vysavač na listí vybaven komfortním přenášením pomocí ergonomické druhé rukojeti pro optimální rozložení hmotnosti. K pohodlné manipulaci přispívají i odnímatelná vodící kolečka.

Více informací a tipů pro krásnou zahradu naleznete na https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články