Pondělí, 6 února, 2023
DomůBydleníPřesun s dětmi má grády. Na stěhování neexistuje ideální věk

Přesun s dětmi má grády. Na stěhování neexistuje ideální věk

Stěhování je velký krok, který člověk absolvuje jen párkrát za život. Někdo jen jednou, jiný třikrát. Není to ale záležitost, kterou by podstupoval každoročně. Je to zásah především pro psychiku. A co teprve, když na noze “vláčíte” dítě.

Z místa na místo

Rozhodnutí o tom, že se přestěhujete, nepřichází ze dne na den. Předchází mu spousta plánování. Stěhování do rodinného domu za město, na druhý konec republiky za prací, do volného bytu po babičce nebo dokonce do zahraničí kvůli nové zkušenosti. Pravda, i stěhování po Praze dá zabrat. Musíte vzít každou věc do ruky, rozhodnout o jejím osudu, očistit ji, roztřídit, zabalit. V tu chvíli si člověk většinou uvědomí, kolik zbytečností nashromáždil a kolik ho to stálo peněz. Není divu, že dobrá třetina všeho majetku půjde nekompromisně pryč.

Neexistuje ideální věk

Když se stěhujete sami nebo jen s partnerem, můžete si čas naplánovat, pracovat po večerech a ráno dospávat. S dítětem je to ale jiné. Miminko je závislé na režimu, musíte k němu vstávat v noci a přes den vyběhnout na procházku kolem bloku, v noci našlapovat po špičkách, aby mělo klidný spánek. U dětí ve školce musíte oproti tomu čelit nekonečné řadě zvídavých otázek a mít se na pozoru před všetečnými ručkami, které si chtějí všechno, co je běžně ukryté hluboko ve skříni, osahat a prozkoumat. A ty školou povinné potřebují vaši asistenci při psaní úkolů a dojíždění za zájmy. Sice vám mohou trošku pomoct, ale není to nic, co by vás spasilo. S dětmi je při stěhování zkrátka potíž.

Jak na to?

Mohlo by se zdát, že s dětmi se to nedá zvládnout a není jiná možnost než je odvézt k babičce na prázdniny. Je to ideální řešení, ale zdaleka ne jediné. Stačí vše dobře naplánovat a můžete náročný přesun uskutečnit i s dětmi v domě.

  • Střídání – jasně určete, co máte na starosti vy a co váš partner. Jakmile splníte své povinnosti, prohoďte se
  • Čas – stěhování nestihnete na týden, každý den se totiž musíte věnovat i dětem. Místo týdne si vyčleňte klidně i dva nebo víc
  • Děti – pořiďte dětem kufry a krabice, pomalujte je a nechte, aby si sbalily to, co nutně potřebují a zároveň věci, na kterých nelpí, darovaly
Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články