Neděle, 28 května, 2023
DomůRady a TipyPotřebujete střešní nosiče?

Potřebujete střešní nosiče?

Ať už rádi cestujete s celou rodinou po vlastní ose, tedy vlastním vozem, nebo jezdíte na víkendy k prarodičům vzdáleným stovky kilometrů, nebo jste vyznavači sportů a rádi se sebou vezete kola, lyže, snowboardy nebo kola, vždy budete potřebovat střešní nosiče. Jsou skvělou pomůckou pro všechny, kdo chtějí uvézt i předměty rozměrné, které se do kufru špatně vměstnávají.

Podle čeho vybrat správný typ střešního nosiče

Každý majitel vozu si musí střešní nosiče pečlivě vybrat. Pokud byste nezvolili správný typ odpovídající vašemu vozu, nezbylo by vám nic jiného, než jej vrátit a vyměnit. Proto je dobré prodejci autodoplňků buď sdělit značku, typ a rok výroby vozu a ověřit si, zda vámi vybraná „zahrádka“ odpovídá vašim potřebám, nebo ne. Někteří prodejci dokonce nabízí ve svých e-shopech praktické filtry, do nichž uvedete všechny potřebné informace, a systém vám sám přefiltruje střešní nosiče vám na míru.

Dalším kritériem, je jistě materiál, z něhož jsou střešní nosiče vyrobeny. Nejlevnější typy jsou plastové, nutno ale počítat s tím, že neuvezou příliš velkou zátěž. Jestliže však chcete vozit jen jedno kolo, nebo lyže a snowboard v zimě, bohatě vám postačí. Jestliže chcete ale převážet střešní box o objemu 450 l, bude lepší zvolit hliník nebo ocel.

Uzamykatelnost nosičů neboli příčníků může být dalším faktem, který zohledníte. Proč nezpříjemnit zlodějům jejich snahu ukrást nosiče, postačí klasický zámek a klíče, což je způsob, jakým se zabezpečuje mnoho typů nosičů.

Volit můžete i podle výrobce. Ke kvalitním patří např. Hakr, Thule, tady si můžete být jistit kvalitním materiálem i zpracováním.

Jestliže si koupíte střešní nosiče s dostatečnou nosností, určitě je hojně využijete a budete jezdit s vědomím, že jsou zcela bezpečné pro vás i okolí. Vybírat můžete na autodoplňky-obchod.cz.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články