Pondělí, 29 května, 2023
DomůRady a TipyJak se vybavit na adrenalinové vodní sporty

Jak se vybavit na adrenalinové vodní sporty

Jestliže jste milovníkem vodních sportů, jistě se vám bude hodit správné vybavení. Budete potřebovat mnoho věcí. Poradíme vám s výběrem výbavy, tak, abyste měli vše, co se vám bude hodit.

Kitesurfing

Kitesurfing je sport, který se koná na vodě. Spočívá v tom, že se nechá kiter táhnout lanem s tažným drakem na prkně. Je to jeden z nejvíce populárních sportů, kterému se věnují nadšenci po celém světě.

Na kitesurfing se vám budou určitě hodit neoprenové boty do vody, neoprenové rukavice nebo také rovnou celý neoprenový oblek. Jezdí se i v chladnějších dnech, a proto je dobré mít neoprenovou výbavu, tak, aby vám bylo pořád teplo a nenachladili jste se.

Co je nejdůležitější na kitesurfing je výběr správného kiteboardu. Nejlevnější je prkno z PVC, je určeno na vysoké skoky a také tvrdý dopad. Vyrábí se i celodřevěné s kevlarem.

Nezapomínejte na bezpečnostní vybavení, jako jsou vesty a přilby. Při pádu vás ochrání a zabrání tomu, abyste se případně topili. Nafukovací vesta vás bude na vodě nadnášet.

Paddleboarding

Paddleboard je sport, který je též velmi populární. Patří k němu především prkno a pádlo. To se vyrábí z různých materiálů a také v různých velikostech. Mělo by být kvalitní. Dělí se podle tvarů, které se používají na různých druzích vodních toků či klidné hladiny.

Na paddleboard se hodí tričko z lycry, které vás ochrání před slunečními paprsky a také správné plavky. Hodí se i oblečení na převlečení nebo i helma, pro větší bezpečnost.

Na přenos paddleboardové výbavy budete potřebovat pořádný batoh, kvalitní boty a oblečení. Novinkou jsou kajakové sedačky. Rozšíříte tak možnosti svého paddleboardu. Na nafukovací paddleboard se vám bude hodit pumpa. Je dobré také vhodné oblečení, nejlépe z lycry nebo neopren. Existuje i neopren s krátkými rukávy, který vám nebude bránit v pohybu.

Windsurfing

Windsurfing je sport, který probíhá na vodě. Je to jízda na prkně, na němž stojí plachta s rukojetí. Vznikl jako spojení jachtingu a surfingu. Na windsurfing potřebujete plovák a výstroj, která se skládá z plachty, stěžně a také ráhna.

Budete potřebovat i oblečení, jako neopren, helmu a také neoprenové ponožky. Kromě neoprenu byste měli mít také vestu.

Plovák se skládá z několika částí, ostruh, ráhna, plachty a stěžně. Důležitá je hmotnost plováku. Pro začátečníky by neměl mít víc jak 25 kg. Také délka a šířka, která dosahuje 290 cm. Na windsurfing se vám hodí obal.

Na převlečení se vám bude hodit i ručníkové pončo. Na windsurfing se vám budou hodit i lana, karbonové ráhno či nástavec na stěžeň. Je nutné mít kladky, záseky a také trimovací lana. Windsurfing je oblíbeným sportem, který vás bude bavit. Je dobré surfovat za větrného počasí, tak, aby serf dobře klouzal po hladině.  

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články